Понеділок, 24 Червня, 2024

Sony створила технологію, якої не вистачає космічному інтернету Starlink Ілона Маска

Космічний інтернет Starlink від Ілона Маска значно допоміг українським військовим у перші дні війни та дозволив швидко відновити мобільний зв’язок в деокупованих українських містах. Однак через відсутність однієї технології Starlink майже не покриває найбільш східні регіони України. Цю проблему вирішила Sony, яка планує продавати технологію супутниковим операторам.

Сузір’я інтернет-супутників на низькій навколоземній орбіті останніми роками є трендом телекомунікаційної галузі. Окрім Starlink Ілона Маска такі системи готує інтернет-магазин Amazon, Китай та кілька інших гравців.

Особливість поточного покоління інтернет-супутників в тому, що для їхньої роботи необхідно використовувати наземний інтернет-вузол. Якщо супутник не матиме зв’язку з наземною станцією – він не зможе забезпечити доступ в інтернет.

Супутники Starlink першого покоління на деяких орбітах покривають територію у 580 км. В Україні немає наземного інтернет-вузла Starlink, тому, швидше за все, використовується інтернет-вузол у Польщі. Оскільки максимальна дистанція роботи супутника Starlink складає близько 1200 км від наземного вузла – східні регіони України мають слабке покриття цього супутникового інтернету.

Позбутися глобальної мережі наземних інтернет-вузлів можна, забезпечивши пряму комунікацію між супутниками. В такому випадку супутники зможуть передавати дані між собою, утворюючи ланцюг зв’язку з наземним інтернет-вузлом.

Саме технологію міжсупутникового зв’язку пропонує комерційно використовувати Sony. Для цього японських технологічний гігант створив нову дочірню компанію Sony Space Communications Corporation (SSC).

SSC створює малі пристрої оптичного зв’язку для надання супутніх послуг для підключення мікросупутників на LEO за допомогою лазерного променя.

Sony за певну плату запропонує це обладнання як послугу компаніям, що працюють із супутниками, а також створить мережу, яка дозволить супутникам у космосі легше спілкуватися з наземними станціями.

«Використовуючи оптичні засоби зв’язку, SSC прагне реалізувати високошвидкісний зв’язок з невеликими пристроями, яких фізично важко досягти за допомогою звичайного радіозв’язку, оскільки звичайний зв’язок вимагає великої антени та високої вихідної потужності, – заявили в Sony. – Крім того, створюючи мережу оптичного зв’язку не тільки між супутниками та землею, але й між супутниками на орбіті, SSC прагне забезпечити зв’язок у реальному часі з будь-якої точки землі з будь-яким супутником у космосі».

Загальна мета полягає в тому, щоб створити просту у використанні систему міжсупутникового зв’язку. Наслідком може бути те, що інтернет-зв’язок зможе охопити Землю та космос ширше.

У 2021 році Sony встановила Small Optical Link для Міжнародної космічної станції в модуль Kibo. Це створило двонаправлений лазерний зв’язок із наземною станцією космічного оптичного зв’язку Японського національного інституту інформаційних і комунікаційних технологій (NICT). Він успішно передавав зображення високої чіткості через протоколи Ethernet. У 2021 році цей експериментальний пристрій успішно встановив оптичну лінію зв’язку з космосу до комерційної наземної станції Kongsberg Satellite Services у Греції.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися