Четвер, 30 Травня, 2024

Сонячні панелі на легковиках непрактичні, а як щодо вантажівок?

Ідея частково компенсувати витрачену електромобілем енергію за рахунок встановлених на нього сонячних панелей виявилася непрактичною для легковиків – надто мала площа. Однак вантажівки пропонують десятки квадратних метрів поверхні, якщо рахувати причіп. У Scania задумалися, чи буде вигідно встановити на нього сонячні панелі, і вирішили перевірити ідею на практиці.

Площа бокових поверхонь та даху причепа вантажівки складає близько 140 квадратних метрів. У Scania сподіваються, що, встановивши сонячні панелі, можна заощадити до 20% палива на гібридній вантажівці. Коли транспорт стоїть, його панелі можна під’єднати до загальної електромережі, передаючи енергію в розетки побутових споживачів.

За підрахунками інженерів Scania, причіп із сонячними панелями може генерувати до 14 000 кВт на рік. У холодних регіонах, таких як Швеція, вони дозволять заощадити 5-10% палива. У теплих регіонах, наприклад, Іспанії, цю цифру можна подвоїти.

Залишається питання економіки, адже масив стаціонарних сонячних панелей коштує понад $50 000. Враховуючи ціну адаптації сонячних панелей до умов рухомої вантажівки, ціна буде вищою. З іншого боку, вантажівки можуть витрачати палива на суму до $70 000 на рік. При цьому сонячні батареї мають термін служби понад 10 років.

Перспективним у Scania вважають також використання подібних причепів для вироблення енергії в загальну електромережу. Адже одна сторона причепа здатна генерувати близько 6 кВт електрики, що приблизно дорівнює типовому споживанню однієї квартири.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися