Спати і висипатися: кращі трекери сну

НА ПРАВАХ РЕКЛАМИ `

Локдаун 2020 року став поворотною точкою для багатьох компаній і співробітників: цілим індустріям довелося переглянути підхід до роботи, спеціалістам – навчитися справлятися з новими викликами. Стерті межі між роботою та особистим життям зробили вигорання найбільш актуальною з проблем.

Якби у нас була лише одна можливість відповісти на запитання “Як уникнути вигорання?”, ми порадили б тобі виробити звичку здорового сну. Експерти EPAM Anywhere (https://anywhere.epam.com/ru/jobs) зібрали список найкращих трекерів сну, які допоможуть тобі уникнути вигорання, виспатися і бути повним енергії.

Сучасна людина, прагнучи все і скрізь встигнути, часто жертвує важливим моментом — сном, якість і кількість якого безпосередньо впливає на фізичний і психічний стан. Безліч гаджетів дозволяють моніторити власний сон, надаючи можливість вчасно його коригувати.

Сучасні трекери максимально компактні, щоб з ними можна було зручно спати. Це можуть бути кільця, фітнес-браслети, котрі надягають на зап’ястя, невеликі датчики, що розташовуються під матрацом. Трекери більш функціональні, оскільки аналізують якість сну за кількома критеріями:

 • кількість серцевих скорочень для визначення тривалості і стадій сну
 • вміст кисню в крові і апное, що дозволяють своєчасно звернути увагу на можливі проблеми зі здоров’ям
 • фази сну — швидка і повільна — для відстеження оптимального часу пробудження

Всі пристрої надають детальну інформацію та можливість отримання персоналізованих порад про те, як поліпшити якість сну.

Трекери сну в телефоні: трійка популярних додатків

В Apple Store і Play Market представлено безліч платних і безкоштовних сервісів для відстеження якості і тривалості сну. Найбільш популярні:

 1. Runtastic Sleep Better. Віддалений тестувальник (automation qa engineer), маркетолог, фрілансер можуть контролювати фази сну і завжди бути в тонусі за допомогою цього додатка. Серед функцій: можливість ведення щоденника сновидінь, моніторинг місячних фаз,поради для кращого часу відбою.

 2. Sleep As Android. Крім якості сну, утиліта відстежує хропіння, а також має цікавий будильник, для відключення якого потрібно вирішити головоломку або виконати інше завдання за межами ліжка.

 3. Sleep Cycle. Доступний додаток, що містить розумний будильник, аналізатор сну, запис «нічних звуків». У трекері можна вести щоденник сновидінь і оцінювати вплив випитої кави та денного раціону на якість сну.

Додатки для смартфонів максимально доступні і практичні, але варто враховувати, що їхні можливості скромніші, а отримані дані не настільки точні, як у незалежних гаджетів, які оцінюють якість сну.

Фітнес-браслети і кільця

На відміну від додатків для смартфонів, в спеціальних гаджетах передбачений акселерометр, який відстежує рухи, завдяки яким вихідні дані більш точні. Практично всі фітнес-браслети сумісні з iOS і Android, деякі мають невеликий сенсорний екран і Bluetooth для можливості синхронізації зі смартфоном і отримання розширених даних сну. Найбільш популярні такі моделі:

 • Fitbit Versa 2 і Charge 4
 • Xiaomi mi Band
 • Jawbone UP
 • Honor Band
 • Garmin Vivosmart 4

Найкомпактнішим трекером вважається Oura Ring, що надівається на палець, комфортно відстежує якість сну, не створюючи дискомфорту. Пристрій має датчик ритму серця, акселерометр, гіроскоп, який визначає частоту, періодичність та інтенсивність рухів уві сні. Всі дані можна бачити в смартфоні.

Багатофункціональні системи сну

Подібних систем не так багато, при цьому не кожна з них може похвалитися високою якістю. Перевіреним є пристрій Withings Aura, що представляє собою цілий комплекс, який встановлюється поруч з ліжком сплячого. Система не тільки аналізує сон, але і покращує його якість за допомогою приємного і правильного освітлення, різних музичних мелодій для розслаблення. На відміну від фітнес-браслетів і додатків, система відстежує 3 фази сну, включаючи REM, при якій людина бачить сновидіння. При цьому функціональність системи порівняно вища, ніж у інших трекерів.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я