Розробники USB не хочуть, щоб USB-C був стандартом заряджання

Стандарт, який в даний час планується для зарядних роз'ємів, вже застарів, каже глава Форуму розробників USB

Консорціум USB Group, який відповідає за розробку стандартів USB, критикує Євросоюз за спробу стандартизувати порт заряджання в смартфонах та інших електронних гаджетах. Причиною є повільна робота чиновників, через що стандартом приймається застаріла технологія.

Стандарт, який в даний час планується для зарядних роз’ємів, вже застарів, каже глава Форуму розробників USB Джеффрі Л. Рейвенкрафт. Хоча він загалом вітає плани ЄС щодо стандартизації зарядних портів.

Однак, каже Рейвенкрафт, плани Єврокомісії викликають проблеми з сумісністю і функціональністю, а також викликають плутанину і суперечк”.

Два стандарти, які ЄС хоча зробити загальноприйнятими (EN IEC 6280-1-3:2021 і EN IEC 6280-1-2: 2021), вже застаріли. Вони з’явилися в серпні 2019 року, але Форум розробників USB переглянув їх у травні 2021 року. Серед оновлень цих стандартів такі важливі елементи, як подача живлення через USB-C потужністю до 240 Вт.

Рейвенкрафт також критикує той факт, що ЄС хоче зафіксувати тільки окремі елементи USB-C в якості стандарту, такі як протокол для зарядки тільки до 15 Вт. Однак, на думку Форуму розробників USB, важливо записати стандарти у всій їх повноті, щоб забезпечити загальну сумісність.

В цілому, Рейвенкрафт бачить проблему в тому, що фіксовані стандарти уповільнюють технічний прогрес, оскільки нові розробки навряд чи можуть потраплять до уваги ЄС в короткостроковій перспективі.

Комісія ЄС представила проект своєї директиви щодо стандартизації зарядного роз’єму наприкінці вересня 2021 року. Це повинно зробити USB-C стандартним підключенням для всіх смартфонів, планшетів, камер, навушників, портативних динаміків і портативних ігрових консолей.

Пропозиція комісії ще не прийнята Європейським парламентом і Радою. Після її прийняття вендори отримають перехідний період тривалістю 24 місяці. Завдяки стандартизації європейські споживачі могли б щорічно економити 250 мільйонів євро на непотрібних зарядних пристроях. Крім того, можна було б уникнути майже 1000 тонн електронних відходів на рік.

Цікаво, що Apple використовує схожий аргумент проти впровадження USB-C в своїх iPhone. Компанія розповідала, що відмова від Lightning на користь USB-C заморозить інновації.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я