Спілкування в Facebook та Instagram залишиться незашифрованим

Запровадження наскрізного шифрування означає, що тільки відправник, одержувач та власник ключа шифрування можуть читати повідомлення.

Плани шифрування комунікації у Facebook і Instagram відкладаються до 2023 року. Meta (нове ім’я Facebook) перенесла впровадження наскрізного шифрування на тлі скандалу з безпеки дітей.

Запровадження наскрізного шифрування означає, що тільки відправник, одержувач та власник ключа шифрування можуть читати повідомлення.

Проте групи з захисту дітей та деякі політики попередили, що це може перешкодити поліції розслідувати випадки жорстокого поводження з дітьми. Національне товариство запобігання жорстокому поводженню з дітьми (NSPCC) заявило, що особисті повідомлення “є передовою лінією сексуального насильства над дітьми”.

Міністр внутрішніх справ Великобританії Пріті Патель також розкритикувала цю технологію, заявивши на початку цього року, що вона може “серйозно ускладнити” правоохоронним органам переслідування злочинної діяльності, включаючи жорстоке поводження з дітьми в інтернеті.

NSPCC направив запити про свободу інформації до 46 поліцейських підрозділів по всій Англії, Уельсу та Шотландії з проханням надати їм інформацію про платформи, що використовуються для вчинення сексуальних злочинів проти дітей в минулому році.

Відповіді показали:

– у поліцію було повідомлено про більш ніж 9 470 випадків зображень сексуального насильства над дітьми та сексуальних злочинів проти дітей в інтернеті

– 52 % з них відбулися в додатках, що належать Facebook

– більше третини випадків траплялося в Instagram, а 13 % – у Facebook і Messenger, і дуже мало з них сталося через WhatsApp

Це призвело до занепокоєння тим, що плани Meta щодо розширення шифрування для широко використовуваних Facebook Messenger та Instagram Direct можуть захистити більшість зловмисників від виявлення.

Але захисники стверджують, що шифрування захищає конфіденційність користувачів і запобігає втручанню як урядів, так і недобросовісних хакерів. Виконавчий директор Meta Марк Цукерберг сам навів ці аргументи, коли оголосив про плани шифрування Facebook в 2019 році.

Антігона Девіс, глобальний керівник відділу безпеки Meta, сказала, що затримка з впровадженням шифрування до 2023 року була викликана тим, що компанія хотіла “зробити це правильно”. Раніше компанія заявляла, що зміни відбудуться найраніше в 2022 році.

Енді Берроуз, керівник онлайн-політики з безпеки дітей в NSPCC, привітав затримку з боку Meta. “Вони повинні вживати цих заходів лише тоді, коли зможуть продемонструвати, що у них є технологія, яка забезпечить, щоб діти не піддавалися більшому ризику жорстокого поводженняб – каже він. – Більш ніж через 18 місяців після того, як очолювана NSPCC Глобальна коаліція з 130 організацій з захисту дітей підняла тривогу з приводу небезпеки наскрізного шифрування, Facebook тепер повинен показати, що вони серйозно ставляться до ризиків для безпеки дітей, а не просто грають на час, поки вони витримують складні заголовки”.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я