Субота, 15 Червня, 2024

iOS збирає більше даних про користувача, але робить це здебільшого на користь Apple

Дослідник порівняв Android та iOS щодо безпеки додатків. Виявилося, що Android менш часто відправляє дані, ніж iOS. Але iOS все-таки може бути безпечнішоюю, оскільки вона звітує переважно Apple, у той час як Android відправляє дані стороннім компаніям.

Ернестас Напріс, журналіст Cybernews, онлайн-видання, яке виявляє та повідомляє про загрози та вразливості кібербезпеки, провів експеримент, встановивши 100 найпопулярніших програм у німецькому App Store на новий iPhone та новий телефон Android. Потім він залишив пристрої в покої та зазначив, як часто вони зв’язувалися з іноземними серверами, а також де ці сервери розташовані.

Напріс залишив телефон Apple бездіяльним протягом п’яти днів і відстежував кожне вихідне з’єднання iPhone із зовнішніми серверами. Виявилося, що він надсилає в середньому 3308 запитів на день, у порівнянні з 2323 на день для Android.

Але якщо ви вважаєте, що це робить Android кращим вибором для вашої конфіденційності, подумайте ще раз. Незважаючи на те, що айфон надсилав більше запитів, iPhone був набагато розважливішим, коли дійшло до того, куди ці запити надсилалися. Майже 60% запитів iOS надходило до Apple, що становить величезну частину цього вихідного трафіку. На Android лише 24% запитів надходило до Google, решта йшла до сторонніх додатків.

Географічно більшість запитів надійшло до США (679 за 24 години), за ними йдуть Швеція (468), Німеччина (136), Ірландія (96) і Польща (79).

Наприклад, у той час як iOS зв’язувалася з російським сервером в середньому раз на день, пристрій Android робив це в 13 разів частіше, загалом 39 разів протягом трьох днів. А коли справа дійшла до Китаю, iPhone ніколи не зв’язувався з жодним сервером у країні, незважаючи на те, що було встановлено безліч китайських програм. Телефон Android, навпаки, перевіряв китайські сервери в середньому п’ять разів на день.

Пристрій Apple також показав кращі результати, коли мова зайшла про онлайнові сервіси, які, як відомо, мають сумнівний підхід до конфіденційності користувачів. iPhone зв’язувався з серверами Facebook у середньому 20 разів на день, наприклад, у порівнянні з майже 200 разами на день для Android. Загалом до TikTok на iOS зверталися 36 разів – і навіть тоді він досягав сервера ByteDance, який не знаходився в Китаї – тоді як пристрій Android пінгував TikTok майже 800 разів.

Якщо програма зв’язується із сервером, розташованим у таких країнах, як Росія чи Китай, це може означати, що ваші дані доступні органам влади у цих країнах. Як тільки дані потрапили в іншу країну, вони потенційно можуть потрапити під сферу компетенції цієї держави.

Нейпріс припустив, що може бути кілька причин для відмінностей у поведінці iOS і Android. По-перше, жодну програму в Apple App Store не можна вважати відвертою рекламною програмою, пояснив Наприс. Усі програми в App Store представляли великі платформи, що стояли за ними, і були кориснішими, ніж ліхтарики з рекламою, генератори жартів або сумнівні програми для перегляду PDF-файлів у Google Play.

Крім того, це також може бути пов’язано з більш суворою політикою Apple щодо розробників у її закритій екосистемі щодо конфіденційності в цілому. Apple має багато правил, які обмежують доступ розробників до даних, і висловила стурбованість тим, що відкриття її екосистеми може стати катастрофою для безпеки.

Таким чином, хоча ні iOS, ні Android не отримали ідеальних оцінок, якщо ви дбаєте про свою конфіденційність, це варто взяти до уваги.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися