США обмежують використання дронів

Влада США пропонує нові правила з використання невеликих безпілотних апаратів. Для одних галузей економіки вони виявилися корисними, а для інших – майже паралізують перспективні напрямки.

Нововведення дозволить активно використовувати квадрокоптери, зокрема, у кіноіндустрії, сільському господарстві та будівництві. Проте представники ряду галузей розчаровані: пропоновані норми фактично блокують застосування дронів, наприклад, при доставці товарів. Такі компанії, як Amazon і Deutsche Post DHL, наприклад, планували активно розвивати цей напрямок бізнесу.

За новими правилами для отримання сертифікату на право керування дроном необхідно здати лише письмовий іспит. Тоді використовувати дрони можна буде в денний час, на висоті не вище 150 м та на швидкості до 160 км/год. При цьому літаючі машини мають бути постійно в полі зору пілота.

Запропоновані правила не остаточні – протягом 60 днів чиновники вивчатимуть реакцію публіки. А остаточну редакцію оформлять у кінці наступного року. Проте експерти вже кажуть, що нові правила виявилися «набагато прогресивнішими, ніж очікувалося». Так вважає, наприклад, Майкл Дробак, виконавчий директор асоціації виробників безпілотників коаліції малих БПЛА. Проте, визнає він, деякі з них негативно позначаться на майбутньому галузі.

Нові правила дозволяють здійснювати переважну більшість комерційних операцій з дронами, які технічно можливі на сьогоднішній день. Крім того, вони остаточно зроблять індустрію дронів легітимною та стимулюватимуть її швидкий розвиток. Головне, що не потрібно сертифікації повітряних суден, повних ліцензій пілотів та інших речей, які б стали бар’єрами для інновацій. «Усе, що я хотів, – каже гендиректор виробника дронів 3D Robotics Кріс Андерсон, – це отримати пісочницю, де ми могли б займатися інноваціями. Ми її отримали, і, вважаю, в майбутньому ви побачите сплеск креативності, енергії та інвестицій у цій галузі».

За матеріалами: Відомості

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я