Старі технології ліпші для музики

Зазвичай якщо гаджет новіший та сучасніший, то він вміє більше та краще відтворює мультимедіа. Однак це не зовсім так у випадку слухових апаратів, з’ясували дослідники з Університету Колорадо в Боулдері. Вони кажуть, що меломанам варто шукати старі та прості гаджети, щоб отримати максимально якісний звук.

Свій висновок науковці пояснюють тим, що сучасні слухові апарати занадто «розумні». Вони найкраще адаптовані для відтворення людської мови, і тому для заощадження енергії та зменшення розмірів обрізають звуковий спектр, який вони вміють відтворювати. При звичайній розмові це не лише не заважає, але й допомагає чути співбесідника, оскільки такі гаджети підсилюють слабкі звуки, а гучні – не чіпають.

Проте при прослуховуванні музики гучність того чи іншого інструменту є однією зі складових загального враження від музичного треку. І сучасні «розумні» слухові апарати порушують цей баланс, тоді як старі гаджети просто підсилюють звуковий сигнал, не змінюючи його та не стискаючи його динамічний діапазон.

Свої дані науковці отримали за допомогою 18 добровольців зі зниженим слухом. Вони прослуховували низку треків в жанрах від класики до року та користувалися при цьому різними слуховими апаратами. Загальний висновок учасників такий, що кращий звук виходить при його мінімальній обробці гаджетом. Лідерами для меломанів вони назвали такі слухові апарати, які просто підсилюють гучність.