Четвер, 29 Лютого, 2024

Сценарій «Дюни» написали у MS-DOS

Сценарист фільму «Дюна» написав матеріал у програмі для операційної системи MS-DOS. Вона вміщує лише 40 сторінок у пам’яті.

У жорстокому майбутньому «Дюни» Френка Герберта комп’ютери оголошені поза законом, а обчислення виконуються спеціально навченими та вихованими людьми, які називаються ментатами.

Сценарист «Дюни» Ерік Рот, володар «Оскара», адаптував цю книгу у сценарій фільму за допомогою програми MS-DOS Movie Master. Рот написав сценарій для «Дюни» у 2018 році і пояснив у подкасті Barstool Sports у 2020 році, що все ще використовує Movie Master.

 

Рот пише все, використовуючи програмне забезпечення 30-річної давності. «Я працюю на старій комп’ютерній програмою, якої більше не існує, — сказав Рот в інтерв’ю 2014 року. — Це наполовину забобон, а наполовину страх змін».

«Тож я зараз у DOS. Ніхто не може зайти в інтернет і отримати матеріал, – сказав Рот. – Я повинен дати їм друковану копію. Вони повинні відсканувати її, а потім помістити в свої комп’ютери, а потім мені доведеться працювати через їхній комп’ютер, тому що ви навіть не можете надіслати мені електронний лист чи щось таке. Ви не можете дістатися до нього, крім того місця, де він є. У ньому 40 сторінок, і йому не вистачає пам’яті».

Рот каже, що, по суті, писати – це посадити себе в крісло і набирати слова. Усунення відволікаючих факторів є ключем до успіху. Ніщо так не усуває відволікання, як урізана проста програма без доступу до інтернету. Рот також сказав, що обмеження в 40 сторінок допомагає йому структурувати свої сценарії.

«Мені це подобається, тому що це робить дії, — сказав він. – Я розумію, що якби я не сказав цього на 40 сторінках, у мене починаються неприємності».

Рот не єдиний письменник, який використовує старі програми для написання. Джордж Р. Р. Мартін використовував програму MS-DOS WordStar, щоб повільно писати кожну книгу саги «Гра престолів».

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися