П’ятниця, 14 Червня, 2024

Створено систему охолодження для нервів, яка краща за знеболювальні препарати

Інженери створили імплантат, що охолоджує нерви. Він дозволяє полегшувати біль у будь-який момент. При цьому він не має таких побічних ефектів, як традиційні знеболювальні препарати, велика проблема яких – утворення залежності від них.

Пристрій містить рідкий охолоджувач, який діє на певне місце на нерві, притупляючи біль. Гнучкий імплантат є водорозчинним і біосумісним пристроєм.

Огортаючи нерви, щоб забезпечити охолодження в регіоні, імплантат може знеболити нерв і блокувати больові сигнали до мозку, приносячи полегшення від болю. Користувачі можуть активувати імплантат за допомогою зовнішнього насоса, одночасно контролюючи інтенсивність ефекту охолодження.

«Як інженерів, нас спонукає ідея лікувати біль без ліків — способами, які можна миттєво вмикати та вимикати, з контролем користувача над інтенсивністю полегшення», — сказав Джон А. Роджерс, професор Північно-Західного університету та автор нового дослідження, опублікованого в Science.

Технологія використовує механізми, за якими у вас виникає відчуття оніміння пальців при холоді. Імплантат дозволяє здійснювати цей ефект у контрольований спосіб безпосередньо та локально на цільових нервах, навіть тих, що знаходяться глибоко в навколишніх м’яких тканинах.

При охолодженні нерву сигнали, які проходять по ньому, зменшують швидкість свого проходження і, зрештою, повністю зупиняються.

Співавтор дослідження доктор Метью Мак’юен пояснив, що пристрій націлений на периферичні нерви, які відповідають за передачу сенсорних подразників у мозок, включаючи біль.

У той час як охолодження може виявитися необхідним полегшенням для пацієнта, надмірне охолодження також може призвести до пошкодження крихкого нерва та тканин навколо нього. «Тому необхідно точно контролювати тривалість і температуру охолодження. Відстежуючи температуру в нерві, швидкість потоку можна регулювати автоматично, щоб встановити точку, яка блокує біль оборотним і безпечним способом», – додав Роджерс.

Дослідники вважають, що імплантат може виявитися цінним для пацієнтів, які потребують звичайних операцій або після ампутацій, які потребують післяопераційних ліків.

Крім того, імплантат може потенційно замінити опіоїди, які ефективно полегшують біль, але також викликають сильну залежність у пацієнтів.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися