Четвер, 25 Липня, 2024

У 2024-му може настати 1984 рік по Орвеллу – президент Microsoft

Президент Microsoft Бред Сміт попередив, що до 2024 року життя у світі може стати схожим на сюжет книги «1984» автора Джорджа Орвелла. Ця антиутопія втілиться в реальність, якщо законодавці не захистять людей від штучного інтелекту. Про це топ-менеджер розповів в передачі BBC Panorama.

Джордж Орвелл написав свій роман «1984» у 1949 році і завдяки прогресу в галузі штучного інтелекту з’являється можливість масового стеження за людьми, як це було описано в книзі. У цьому романі влада за допомогою технологій мала можливість відстежувати майже все, що робили громадяни.

«Якщо ми не запровадимо закони, які захистять людей в майбутньому, ми виявимо, що технологія випереджає», – розповів Сміт.

Підписуйтесь на наш Telegram.

Уже сьогодні використовуються технології, які за допомогою штучного інтелекту розпізнають емоції людини та визначають вину. Така технологія масово застосовується в китайській провінції Синцзянь для масового стеження за 12 млн мусульманських уйгурів.

«Камера з детектором емоцій розміщувалася в трьох метрів від об’єкту. Це схоже на детектор брехні, але значно прогресивніший, – розповідає інженер, який встановлював таку систему. – Вона використовувалася для підтвердження вердикту влади без якогось достовірного доказу. Комп’ютер оцінював, що суб’єкт небезпечний і він винний у багатьох речах, в яких ще не зізнався».

Китай сподівається стати світовим лідером в технологіях штучного інтелекту до 2030 року.

Не лише Китай використовує штучний інтелект для стеження за людьми. В США залучили технології Google для розпізнавання людей та інших об’єктів на відео, які знімають дрони.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися