Вівторок, 16 Квітня, 2024

Створені штучним інтелектом обличчя викликають більше довіри, ніж обличчя реальних людей

Ми не можемо відрізнити обличчя, створене штучним інтелектом, від реального обличчя. Однак при цьому неіснуючі обличчя викликають у нас більше довіри, ніж обличчя реальних людей. Такі результати дослідження змусили експертів закликати до обережнішого відношення до дипфейків.

Синтетично сформовані обличчя уже не тільки дуже фотореалістичні, але й майже не відрізняються від реальних облич. Більш того, вони викликають у людей більше довіри, ніж реальні обличчя.

Дипфейки уже використовуються для різних задач, включаючи “порно помсти”, шахрайства та пропаганди. В Південній Кореї дипфейк також бореться за президентське крісло.

Дуже реалістичні обличчя створюються за допомогою генеративної змагальної мережі. Вона працює шляхом протиставлення двох алгоритмів один одному. Перший алгоритм створює картинку, інший – перевіряє її якість і вказує на недоліки.

Підписуйтесь на наш Telegram

В цифровому світі, в якому будь-яке зображення або відео може бути підроблено, справжність будь-якого файлу може бути сумнівною.

У експерименті з розпізнавання облич 315 учасників класифікували 128 фотографій, взятих з набору з 800 знімків, серед яких були реальні та синтезовані обличчя.

Показник точності розпізнавання облич становив 48 відсотків. Тобто люди просто вгадували.

У другому експерименті 219 нових учасників пройшли навчання і отримали зворотний зв’язок про те, як класифікувати особи. Вони також класифікували 128 фото з того ж набору з 800 осіб, що і в першому експерименті. Але і в цьому разі точність підвищилася тільки до 59 відсотків.

У третьому експерименті 223 учасники оцінили достовірність 128 облич, взятих з того ж набору з 800 осіб. Фотографіям мали ставити від 1 (дуже ненадійний) до 7 (дуже надійний).

Середній рейтинг для штучних осіб був на 7,7 відсотка вищим, ніж середній рейтинг для реальних осіб, що є статистично значущим. Жіночі обличчя видалися більш привабливими, ніж чоловічі.

Вчені не можуть пояснити, чому учасники експериментів більше симпатизували фальшивим обличчям. Посмішка до цього не має відношення – хоча такі обличчя викликають більше симпатії, але в наборі 65,5% реальних облич та 58,8% фальшивих усміхалися.

Експерти припускають, що згенеровані штучним інтелектом обличчя сприймаються більш надійними через їхню усередненість.

Дослідження було опубліковано в журналі Proceedings of the National Academy of Sciences.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися