Створені штучним інтелектом обличчя викликають більше довіри, ніж обличчя реальних людей

Дуже реалістичні обличчя створюються за допомогою генеративної змагальної мережі. Вона працює шляхом протиставлення двох алгоритмів один одному. Перший алгоритм створює картинку, інший – перевіряє її якість і вказує на недоліки.

Ми не можемо відрізнити обличчя, створене штучним інтелектом, від реального обличчя. Однак при цьому неіснуючі обличчя викликають у нас більше довіри, ніж обличчя реальних людей. Такі результати дослідження змусили експертів закликати до обережнішого відношення до дипфейків.

Синтетично сформовані обличчя уже не тільки дуже фотореалістичні, але й майже не відрізняються від реальних облич. Більш того, вони викликають у людей більше довіри, ніж реальні обличчя.

Дипфейки уже використовуються для різних задач, включаючи “порно помсти”, шахрайства та пропаганди. В Південній Кореї дипфейк також бореться за президентське крісло.

Дуже реалістичні обличчя створюються за допомогою генеративної змагальної мережі. Вона працює шляхом протиставлення двох алгоритмів один одному. Перший алгоритм створює картинку, інший – перевіряє її якість і вказує на недоліки.

Підписуйтесь на наш Telegram

В цифровому світі, в якому будь-яке зображення або відео може бути підроблено, справжність будь-якого файлу може бути сумнівною.

У експерименті з розпізнавання облич 315 учасників класифікували 128 фотографій, взятих з набору з 800 знімків, серед яких були реальні та синтезовані обличчя.

Показник точності розпізнавання облич становив 48 відсотків. Тобто люди просто вгадували.

У другому експерименті 219 нових учасників пройшли навчання і отримали зворотний зв’язок про те, як класифікувати особи. Вони також класифікували 128 фото з того ж набору з 800 осіб, що і в першому експерименті. Але і в цьому разі точність підвищилася тільки до 59 відсотків.

У третьому експерименті 223 учасники оцінили достовірність 128 облич, взятих з того ж набору з 800 осіб. Фотографіям мали ставити від 1 (дуже ненадійний) до 7 (дуже надійний).

Середній рейтинг для штучних осіб був на 7,7 відсотка вищим, ніж середній рейтинг для реальних осіб, що є статистично значущим. Жіночі обличчя видалися більш привабливими, ніж чоловічі.

Вчені не можуть пояснити, чому учасники експериментів більше симпатизували фальшивим обличчям. Посмішка до цього не має відношення – хоча такі обличчя викликають більше симпатії, але в наборі 65,5% реальних облич та 58,8% фальшивих усміхалися.

Експерти припускають, що згенеровані штучним інтелектом обличчя сприймаються більш надійними через їхню усередненість.

Дослідження було опубліковано в журналі Proceedings of the National Academy of Sciences.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я