Середа, 17 Квітня, 2024

Європа може змусити перевести всі смартфони на USB до кінця 2022 року

Законодавці ЄС і держави-члени можуть укласти угоду, яка змусить до кінця 2022 року всіх виробників перейти в своїх гаджетах на порт USB. Такий порт заряджання повинні будуть використовувати смартфони, планшети, навушники.

Європейська комісія вперше запропонувала єдиний порт для зарядки мобільних пристроїв більше десяти років тому. Але в минулому році вперше в світі запропонувала примусово змусити виробників відповідним законом після того, як компанії не змогли домовитися про загальне рішення.

Підписуйтесь на наш Telegram

Користувачі iPhone і Android вже давно скаржаться на необхідність використовувати різні зарядні пристрої для своїх гаджетів. У Apple проблеми із заряджанням навіть в рамках власної екосистеми – користувачам Apple потрібно до 5 різних зарядних пристроїв. Це вже не кажучи про те, що вони не можуть скористатися зарядним пристроєм Android-гаджетів без адаптера з USB-C.

Згідно з дослідженням комісії 2019 року, половина зарядних пристроїв, що продаються з мобільними телефонами, мала роз’єм USB micro-B, в той час як 29% мали роз’єм USB-C і 21% – роз’єм Lightning.

Депутат Алекс Агіус Саліба, який очолює це питання в Європейському парламенті, заявив, що сподівається, що законодавчі збори зможуть проголосувати за його пропозицією в травні. Це дозволить йому потім почати переговори з країнами ЄС щодо остаточного проекту.

“Угода до кінця року цілком здійсненна. Це наша мета”, – сказав він в інтерв’ю агентству Рейтер.

Однак його пропозиція має більш широке охоплення, яке, ймовірно, вплине на Samsung, Huawei та інших виробників пристроїв. “Це була б цілком втрачена можливість, якщо б ми зосередилися лише на смартфонах”, – сказав Агіус Саліба.

Він хоче, щоб електронні книги, ноутбуки з низьким енергоспоживанням, клавіатури, комп’ютерні миші, навушники, смарт-годинники та електронні іграшки мали один порт для зарядки. Наразі в списку Комісії є тільки мобільні телефони, планшети і навушники.

Агіус Саліба також хоче, щоб комісія погодила системи бездротової зарядки до 2025 року і щоб законодавство набуло чинності через шість місяців після його прийняття. Раніше компаніям відводили перехідний період у два роки.

Apple попередила, що прагнення ЄС до загального зарядного пристрою зашкодить інноваціям і створить гору електронних відходів, якщо споживачі будуть змушені перейти на нові зарядні пристрої.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися