П’ятниця, 14 Червня, 2024

Створено батарею, яка заряджається вашими сльозами – може зробити смарт-контактні лінзи реальністю

Розумні контактні лінзи, можливо, зробили крок ближче до реальності завдяки винаходу тонкої, як пластина, батареї з надзвичайно незвичайним способом заряджання. Батарея має товщину лише 0,2 мм, що вдвічі більше ширини пасма волосся, тому вона поміщається в стандартну контактну лінзу товщиною приблизно 0,5 мм. Тонкий профіль означає, що вона не буде заважати комфорту чи посадці і матиме здатність заряджатися за допомогою ваших сліз.

Акумулятор є роботою Лі Сок Ву, вченого та доцента Школи електротехніки та електронної інженерії Наньянського технологічного університету в Сінгапурі, який, очевидно, був надихнутий на початок проекту розумних контактних лінз, представлених у фільмі “Місія нездійсненна – протокол привидів” 2011 року.

Проте це не просто неймовірно тонкий елемент батареї, який змушує нас тремтіти від цієї перспективи — це те, як вона живиться та заряджається, що викликає у нас належний захват. Лі сказав CNBC, що батарея живиться за допомогою “біосумісного сольового розчину”, а не літій-іонного елемента, як у телефонах і розумних годинниках, оскільки це було б небезпечно для такого продукту, як контактні лінзи. Хоча батарею можна заряджати за допомогою дротів, як і звичайні батареї, глюкозне покриття навколо лінзи реагує, коли її занурюють у сольовий розчин, змушуючи її заряджатися. Будь-хто, хто зараз носить контактні лінзи, вже знайомий з процесом зберігання лінз таким чином, і, здається, подібний метод можна буде використовувати для заряджання майбутніх розумних лінз.

Проте це не єдиний спосіб заряджати лінзи, як сказав Лі, їх також можна заряджати, коли вони знаходяться у вашому оці, оскільки наші сльози містять глюкозу. Правильно, чим більше ви плачете, тим більше буде заряджатися акумулятор вашої розумної контактної лінзи. Це обов’язково створить цікаву рекламну кампанію, коли настане час випуску. Однак не очікуйте, що незабаром він буде використовувати контактні лінзи. На даний момент робота над акумулятором триває лише кілька годин на одному заряді. І його вихідної потужності недостатньо для підтримки бездротового з’єднання або живлення будь-якої вбудованої пам’яті, що було б важливим для розумних окулярів.

Розробка крихітної надтонкої батареї є ще одним кроком вперед у пошуках створення пари розумних контактних лінз. Ми бачили і чули про технологію розумних контактних лінз протягом багатьох років, включаючи ранні версії, створені експертами з лінз Bausch + Lomb і показані під час CES 2021, а також версії, виготовлені для медичних цілей. Це також не перший раз, коли вчені стверджують, що їх надихнула “Місія нездійсненна”, оскільки професор Нанкінського університету цитує той самий фільм, обговорюючи набір смарт-лінз для стеження за очима без батареї цього року.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися