Роботи-пилососи: як працюють і де купити

Важливість прибирання житла зрозуміли ще первісні люди. Людина сучасна також про це не забуває, як пам’ятає вона і про те, що трудовитрати на підтримку чистоти можна звести до мінімуму, скориставшись домашнім роботом-пилососом.

Як працюють

Ці пристрої – невеликі диски діаметром 28-35 см і висотою 9-13 см, які вміють збирати пил і дрібне сміття з різних типів поверхні, а також (у дорогих моделях) мити підлоги. Їхня величезна перевага перед традиційними пилососами – це автономність, маневреність і здатність пробиратися у важкодоступні місця.

Роботи-пилососи орієнтуються в просторі чотирма способами. Деякі моделі використовують ультразвукові далекоміри, інші «віддають перевагу» способу контактних датчиків, коли пристрій реагує на дотик корпусу до предметів.

Для зонування роботи і попередження падінь зі сходів і високих поверхонь використовуються інфрачервоні датчики. Вони вміють створювати віртуальну стіну, за яку пристрій не виїжджає, а від падіння захищають датчики, вмонтовані в нижню частину пристрою.

Перше покоління роботів мало відрізняється від другого. Різниця полягає в тому, що нові моделі навчилися не тільки збирати сміття, але і висипати його в спеціальний док-контейнер, ще й підзаряджаючись при цьому. Розмір відсіку для сміття в такому контейнері набагато більше того, що вмонтований у робота, тому пристрій автономно (без витрушування людиною зібраного) може прибрати значно більшу площу.

Управління девайсом зазвичай відбувається за допомогою кнопок на корпусі, пульта дистанційного керування, а останнім часом – і додатків для смартфонів.

Від чого залежить ціна

Ще кілька років тому в Україні такі пристрої були дивиною і коштували великих грошей. Дорогі моделі є і зараз – їхня ціна коливається від 5 до 10 тис. грн. Але, разом з цим, можна придбати і бюджетний варіант: дешевий пристрій обійдеться в 1,5 тис. грн. Такий розкид цін визначається наявністю тих чи інших функцій. Найдорожчі девайси мають великий набір програм прибирання, робочих поверхонь (деякі вміють збирати бруд навіть на бетоні), типів руху, датчиків і додаткових функцій. Бюджетні ж мають базовий набір і не можуть похвалитися особливою додатковою функціональністю. Правда, іноді вона буває і зайвою: у звичайній квартирі, наприклад, уміння спускатися зі сходів ні до чого.

Основні ж параметри, на які слід звертати увагу при виборі моделі, такі: тип прибирання (найчастіше сухе, але буває і вологе), поверхні (ковролін, плитка, паркет, лінолеум), рух (по спіралі, зигзагами, уздовж стін), попередньо встановлені програми і можливість створювати свої, а також розпізнавання перешкод.

Наведемо приклад: у бюджетній моделі Agama RC 320A за 1,5 тис. грн підтримуються всі поширені типи поверхонь, прибирання тільки сухе, немає можливості програмування, але зате є функція виявлення перешкод. А ось iRobot Roomba 650, ціна якого наближається до 5 тис. грн, вміє адаптуватися під тип поверхні, автоматично ставати на зарядку, розпізнавати забруднення і багато чого ще.

Де купити

Знайти робот-пилосос у продажу не проблема: такими помічниками торгує більшість великих інтернет-магазинів. Але оскільки пристрій специфічний, то і купувати його краще в спеціалізованих магазинах. Їх не так багато, можна назвати Smart Robot, iRobot, iRobot-shop та інші. Їхня перевага порівняно зі звичайними супермаркетами електроніки та інтернет-магазинами в тому, що фахівці можуть провести більш вичерпну консультацію і навіть безкоштовний домашній тест-драйв, щоб потенційний покупець міг переконатися, чи підходить дана модель саме під його умови.

 

2 КОМЕНТАРІ

  1. Корисна штука. Вийшов на прогулянку, повертаєшся, а вдома вже чисто :)

Comments are closed.