Четвер, 29 Лютого, 2024

Створено універсальну ОС Deltaflow.OS для квантових комп’ютерів

Квантові комп’ютери сьогодні знаходяться на тому ж етапі, на якому були звичайні комп’ютери в 1950-1960-х роках. Кожен виробник створював компоненти самостійно, з операційною системою включно. Це саме відбувається й у квантових комп’ютерах зараз. Але в компанії Riverlane для них підготували універсальну ОС під назвою Deltaflow.OS.

Відсутність єдиної операційної системи значно знижує сумісність компонентів, вимагає повторно перероблювати вже наявні програмні блоки для різних апаратних конфігурацій. Наприклад, у квантових комп’ютерах застосовуються суттєво різні апаратні рішення: кремній, фотоніка, надпровідність, іонні кубітні пастки.

Deltaflow.OS може стати аналогом операційних систем DOS, Windows чи Linux, які використовуються в традиційних комп’ютерах. В основі Deltaflow.OS лежить схожий принцип універсальної апаратної абстракції (HAL) замість прямої роботи із «залізом». HAL дозволяє розробникам програм не занурюватися в деталі роботи конкретної апаратної конфігурації машини.

Система Deltaflow.OS існує у вигляді прототипу і працює на квантовому комп’ютері Оксфордського університету. З її допомогою виконали задачу обчислення осциляцій Рабі. Це одна з найпростіших задач на квантових комп’ютерах.

У Riverlane кажуть, що їхня ОС дозволить значно прискорити ряд завдань квантових обчислень, якщо порівнювати з актуальним в індустрії станом справ. Наприклад, завдання обчислювальної хімії можуть працювати в 30 разів швидше на квантових машинах найближчого майбутнього. Квантовий аналог корекції помилок разом з Deltaflow.OS стає продуктивнішим до 1000 разів.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися