Створили бактерію, яка робить тачпади

Коли колонії бактерії завершили формування експериментального тачпаду, дослідники підключили до них світлодіодні лампи та почали натискати на сенсор руками.

Учені вивели штам бактерій, який може стати першим кроком на шляху до нового типу виробництва електроніки. Створений науковцями Університету Дюка штам мікроорганізмів генетично запрограмований збирати сенсорні елементи, які сприймають силу натиснення. Їх потім можна перетворити, наприклад, на тачпад.

У своїй роботі «Програмоване збирання сенсорів тиску з використанням бактеріального формування шаблонів» професор Янсяолу Као описує, як запрограмував бактерію самостійно збиратися у тривимірну структуру. Раніше необхідно було розміщувати бактерії за шаблоном самостійно.

Бактерії формують чутливі до натиснення елементи, які мають вигляд куполу. Розмір та форма такого елемента контролюється станом навколишнього середовища.

Коли колонії бактерії завершили формування експериментального тачпаду, дослідники підключили до них світлодіодні лампи та почали натискати на сенсор руками. Це змушувало лампи світитися пропорційно силі натиснення.

На думку вчених, бактеріальне виробництво буде ефективнішим за традиційне. Воно використовуватиме менше енергії та менше засмічуватиме навколишнє середовище. Однак перед комерційною появою подібних технологій ученим потрібно вирішити багато фундаментальних питань. Наприклад, як змусити бактерії організовуватися в бажані форми та як утримувати такий біологічний матеріал живим протягом тривалого часу.