Субота, 22 Червня, 2024

Cмартфони звинувачують в погіршенні психічного здоров’я молоді 18-24 років

Використання смартфонів може бути причиною постійного погіршення психічного здоров’я молодих людей у віці від 18 до 24 років. Молоді дорослі витрачають занадто багато часу на смартфони замість того, щоб вивчати соціальні навички. До 2010 року молоді люди мали найвищий рівень психологічного благополуччя.

У звіті, опублікованому Sapien Labs, зазначено, що до досягнення 18 років, молоді люди проводили від 15 000 до 25 000 годин, спілкуючись із однолітками та родиною особисто. Але з поширенням інтернету це число скоротилося до діапазону від 1500 до 5000 годин.

Тара Тіагараджан, головний науковий співробітник Sapien Labs, каже, що подібне зниження соціальної взаємодії не дозволяє людям навчитися таким важливим навичкам, як читати вирази обличчя, мову тіла, фізичний дотик, відповідні емоційні реакції та вирішення конфліктів. Тіагараджан зазначає, що люди, яким не вистачає цих навичок, можуть в кінцевому підсумку відірватися від суспільства і мати суіцидальні думки.

Дані були отримані в 34 країнах, де зниження психічного самопочуття молодих людей у віці 18-24 років почалося ще до пандемії. Зниження почалося після 2010 року, одночасно зі збільшенням використання смартфонів. До 2010 року молоді люди мали найвищий рівень психологічного благополуччя. Відтоді тенденція рухається в протилежному напрямку.

Якщо ви знаєте активного користувача смартфона у віковій групі 18-24, зверніть увагу на такі симптоми, які можуть свідчити про психічні проблеми:

– Нав’язливі, дивні або небажані думки

– Самооцінка, самоцінність та впевненість

– Відчуття відірваності від реальності

– Відносини з іншими

– Суіцидальні думки

– Страх і тривога

– Почуття смутку, страждання або безнадійності.

Як каже Тіагараджан: «Дані показують, що зараз люди проводять в інтернеті 7-10 годин. Це залишає мало часу для особистої соціальної взаємодії. Це підкреслює масштаби та характер проблем соціальної ізоляції та цифрової взаємодії за рахунок особистого соціальної взаємодії».

Перераховані вище симптоми, як йдеться у доповіді, вказують на занепад соціального «Я», складної метрики того, як ми сприймаємо себе та здатні формувати та підтримувати відносини – по суті, погляд на те, як людина інтегрована в соціальну тканину.

Сукупність симптомів, які домінують у психічному профілі молодих людей, не співвідносяться з жодним розладом, визначеним DSM (стандартною системою класифікації психічних розладів, що використовується фахівцями з психічного здоров’я в Сполучених Штатах).

Запеклим користувачам смартфонів рекомендується використовувати додатки обмеження екранного часу або додатки цифрового благополуччя. Це Screen Time на iOS, щоб відстежувати використання iPhone та Digital Wellbeing на Android.

Щоб увімкнути контроль екранного часу на iPhone, дотримуйтесь цих інструкцій:

– Перейдіть до Налаштування > Екранний час.

– Торкніться «Увімкнути екранний час».

– Торкніться «Продовжити».

– Виберіть «Це мій [пристрій]» або «Це [пристрій] моєї дитини».

На ОС Android Digital Wellbeing все ще є бета-версією та прихована зі списку додатків, навіть якщо ви встановите її на телефоні. Після встановлення Digital Wellbeing на своєму пристрої Android перейдіть у Налаштування > Цифрове благополуччя та батьківський контроль. Прокрутіть униз, і з’явиться перемикач із написом «Показати значок у списку програм». Увімкніть перемикач, щоб побачити значок Digital Wellbeing у списку програм.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися