Створили технологію, яка «стріляє» лазером у вуха та продукує звук

Для роботи нова система використовує лазер, потужність якого безпечна при потраплянні в око чи на шкіру

Сьогодні чути голоси у голові без явного джерела є приводом звернутися до відповідного лікаря, але вже скоро це може означати, що у вухо потрапила реклама. Науковці Массачусетського технологічного інституту створили технологію, яка дозволяє віддалено «стріляти» лазером у вухо. Отримувач чутиме звук так, ніби джерело знаходиться поруч.

В основі розробки лежить відомий фотоакустичний ефект. При опроміненні світлом певного об’єму повітря, водяні пари в ньому вбирають промені, перетворюючи їх на звук.

Розроблена науковцями технологія дозволяє прицільно «стріляти» звуком у людину. Вони провели експерименти, які показали, що чутиме послання лише адресат. Стороння людина, яка випадково перетне лазерний промінь, нічого не відчує.

Для роботи нова система використовує лазер, потужність якого безпечна при потраплянні в око чи на шкіру. Вона також працює у відносно сухому середовищі, коли в повітрі знаходиться невелика кількість водяних парів.

Зараз ученим вдається передавати звук лазером на відстані понад 2,5 метрів, але розробники кажуть, що цей параметр можна значно збільшити. У їхніх планах – створити зразок установки, що придатна для комерційного використання.