Понеділок, 20 Травня, 2024

Створили стандарт безперебійного Wi-Fi на пасажирських літаках

Організація Seamless Air Alliance, до складу якої входять Panasonic, Airbus, Nokia та інші компанії, зайнялася розробкою світового стандарту Seamless Release 1.0. Він дозволить забезпечити безперебійний доступ користувачам до інтернету на борту літаків.

Виконавчий директор організації Джек Мандала каже, що зараз авіакомпанії змушені працювати з одним обраним провайдером. Однак після прийняття єдиного світового стандарту вони зможуть встановлювати модульне обладнання на своїх літаках. Компоненти можна легко замінити, що змусить провайдерів конкурувати та підвищувати якість послуг.

У проекті не беруть участь деякі великі гравці, зокрема, American Airlines, Boeing і Verizon. Але, вважає Мандала, це питання часу. У майбутньому, каже він, вся галузь перейде на єдині стандарти, оскільки це дозволить знизити фінансові витрати.

За даними Seamless Air Alliance, кількість підключених до інтернету літаків зросте з 10 000 до 25 500 до 2028 року. При цьому зараз послугами зв’язку на рейсах зі встановленим обладнанням для Wi-Fi користуються не більше 10% пасажирів. Переважно люди вибирають потокові розваги, які надаються по бездротовій мережі із серверів літака.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися