П’ятниця, 12 Липня, 2024

Супутники навчилися перезаправляти: перша заправка відбулася

Супутники тепер не ставатимуть сміттям, щойно в них закінчиться газ для їхніх двигунів орієнтації та маневрів. Відбулася перша в історії космічна дозаправка супутника за допомогою супутника-ремонтника. Дозаправлений апарат уже повернувся на робочу орбіту та почав обслуговувати клієнтів.

rsgs-ssl

Супутник Intelsat 901 працював у космосі з 2001 року і забезпечував зв’язок над Атлантикою. У нього закінчувався газ для двигунів, тому його перевели на так звану орбіту-звалище, де знаходяться відпрацьовані супутники.

Однак нині Intelsat 901 отримав ще п’ять років ресурсу та вже обслуговує клієнтів. Його власник підключив щонайменше 30 користувачів до супутника.

Подібне стало можливо завдяки дозаправці, яку здійснив сервісний супутник Northrop Grumman MEV-1. Це перша така місія в історії. Завданням MEV-1 було зустрітися з Intelsat 901, пристикуватися до нього та своїми двигунами змістити телекомунікаційний супутник на нову орбіту.

MEV-1 запустили у жовтні, і він три місяці провів у дорозі до Intelsat 901. У лютому MEV-1 успішно пристикувався до Intelsat 901 – також уперше в історії. Далі два супутники перемістилися на нову орбіту, і вже 2 квітня Intelsat 901 повернувся до комерційної роботи.

MEV-1 залишиться пристикованим до Intelsat 901 протягом п’яти років. Після цього телекомунікаційний супутник повернеться на орбіту-звалище. Виконавши цю місію, MEV-1 стане вільним та зможе подовжити термін роботи ще одного супутника.

Тим часом у Northrop Grumman готують другу місію MEV-2 для обслуговування супутника Intelsat 1002.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися