«Світ у 2050 році»

Світ постійно змінюється, а в останні десятиліття це особливо помітно. Стрімкий розвиток технологій та інновацій, величезна кількість інформації в інтернеті впливають на країни, ринки, індустрії. Дуже складно правильно спрогнозувати, що буде зі світом у 2050 році. Головний редактор одного з найпрогресивніших аналітичних видань світу The Economist Деніел Франклін та експерти роздумують про наступні кілька десятків років у книзі «Світ у 2050».

Автори книги орієнтуються не на прогнози і передбачення, а на тенденції, які простежуються на сьогоднішній день. Книга складається з 20 окремих розділів, у яких фахівці говорять про економіку, валютні ринки, демографію та соціальне життя жителів планети, війни і території.

1
Щоб населення Землі досягло позначки в мільярд жителів, знадобилося понад 250 тисяч років.У жовтні 2011 світ відзначав день народження 7-мільярдного жителя планети. Щасливими батьками стали жителі Індії. А за два тижні до цього свій 12-й день народження відзначав житель Боснії, якого тоді оголосили 6-мільярдним жителем планети.12-річний «міжмільярдний» інтервал між появами людей став найкоротшим в історії людства.

2
Завдяки технологіям різко знизилися бар’єри для проникнення в медіапростір, і тепер навіть найскромніший блогер або користувач «Твіттеру» здатний знайти національну чи міжнародну аудиторію. Однак такий успіх можна вважати асиметричним. Кожна людина отримала можливість спілкуватися з широкими масами, однак це спілкування виявляється недостатньо широким або послідовним для того, щоб вплинути на їхні погляди. А традиційні ЗМІ, які читає, дивиться і слухає більшість людей, практично не націлені на те, щоб закликати політиків і державні установи до відповіді.

3
Аманда Хокінг домоглася рідкісного успіху, самостійно опублікувавши й продавши більше 1 млн примірників своїх електронних книг (романів про вампірів тощо) за допомогою інтернет-магазинів, таких як Amazon і Barnes& Noble. Але вона теж швидко пішла під крило традиційного видавництва St. Martin’s Press. І пояснила своє рішення тим, що хоче писати, а не відповідати на електронні послання, займатися дизайном обкладинок і взагалі бути видавцем.

4
Якісний контент не може бути «здобутий» у проміжках між якимись іншими справами. І його творцям потрібно, як і раніше, платити за те, щоб вони робили свою справу якнайкраще. А цифровий зв’язок відкрив світові так багато голосів, що тепер споживачам доводиться спочатку «фільтрувати» їх, перш ніж знайти ті, до яких, як їм здається, варто прислухатися. Найпростіше рішення тут – довіра до медіакомпаній, які вже зарекомендували себе.

5
Сьогодні середньостатистичний користувач Facebook має близько 130 друзів, не за горами число 148 (часто округлюють до 150), яке антрополог Робін Данбар назвав максимальною кількістю людей, з ким людина може підтримувати стабільні відносини. Проте Марк Пінкус, голова компанії Zynga, яка розробила мережеві ігри MafiaWars і FarmVille, пророкує, що протягом кількох десятиліть ця цифра може досягти 500 осіб.

Юлія Бортнік