П’ятниця, 1 Грудня, 2023

Українці відвертаються від дорогих планшетів та смартфонів

Український ринок смартфонів і планшетів сильно просів, а співвітчизники звертають свою увагу на дешевші апарати. У першому кварталі 2015 року на українському ринку мобільних пристроїв спостерігалося падіння у всіх категоріях, йдеться в прес-релізі IDC.

За період із січня по березень 2015 року на український ринок виробники завезли 212,6 тисяч планшетів. Як підсумок, у річному зіставленні обсяг поставок зменшився на 27,5%. Дана динаміка стала наслідком падіння купівельної спроможності, подорожчання пристроїв та через девальвацію гривні, а також збільшення інтересу споживачів до смартфонів з великими екранами, пояснюють експерти.

Ринок планшетів у першому кварталі характеризувало подальше зменшення середньої ціни пристрою до $150, що зумовлено розширенням ринку в нижніх цінових сегментах. Спостерігається зростання постачання планшетних ПК з підтримкою 3G і 4G, частка яких збільшилася до 47%.

Ринок смартфонів Україні також показав сильну негативну динаміку: річне падіння склало 22,6% у кількісному вираженні і більше 50% – у грошах. У першому кварталі в Україну поставили 612,4 тисяч смартфонів, що відповідає показникам початку 2013 року. Зростання частки таких пристроїв у загальній кількості мобільних терміналів триває, однак цей показник все ще значно відстає від загальноєвропейського (82,8%) і є одним з найнижчих у регіоні.

Середня ціна смартфона, так само, як і планшета, продовжила зниження і в першому становила $143 (рік тому – $223) через переважання на ринку дешевих Android-пристроїв в ціновій категорії до $150.

 

TechToday
TechTodayhttps://techtoday.in.ua
TechToday – це офіційний акаунт, яким користується редакція ресурсу

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися