Світлодіодні лампи знизили за 2017 рік викиди вуглекислого газу на 570 мільйонів тонн

Приблизно стільки CO2 викидають в атмосферу 162 вугільні електростанції

Світлодіодні джерела світла виявилися ефективними в поліпшенні екології – вони зменшили сумарні викиди вуглекислого газу на 570 мільйонів тонн за один рік. Приблизно стільки CO2 викидають в атмосферу 162 вугільні електростанції. Зменшити викиди лампочкам вдалося завдяки суттєво меншому енергоспоживанню.

Світлодіодні лампи

При однаковому рівні світла діодні лампи на 40% більш енергоефективні за флюоресцентні і на 80% – за звичайні лампи розжарювання. Однак через невелику поширеність світлодіодні джерела у глобальному плані допомогли знизити викиди CO2 усього на 1,5%. Хоча експерти IHS Markit переконані, що в подальшому ця цифра зросте в міру того, як все більше джерел світла замінюватимуть на LED.

Найбільше добра екології – приблизно 10% від загального впливу LED – надав виробник світлодіодної продукції Nichia, який зменшив викиди на 57 млн тонн. За ним іде фірма Cree (8%), а також Lumileds, Seoul Semiconductor, MLS, Samsung, LG Innotek, кожна з яких має частку у 4-7%.

LED-лампочки не тільки споживають значно менше енергії порівняно з іншими типами джерел світла, але і відрізняються великим терміном служби: вони можуть працювати роками. Однак вони, як правило, коштують у кілька разів дорожче за лампи розжарювання і флюоресцентні альтернативи.