В смартфонах може з’явитися новий тип бездротової зарядки WattUp – вона отримала погодження

Більше відомостей про розроблену в Energous технологію WattUp ми дізнаємося вже наступного місяця

Комісія зі зв’язку (FCC) дозволила використання нового типу бездротової зарядки. Він називається WattUp та дозволяє підзаряджати пристрої на відстані до п’яти метрів. Сучасні бездротові зарядки мають відстань у кілька сантиметрів.

Розробником WattUp є компанія Energous, яка для роботи своєї технології на великій відстані використовує направлений передавач. Інженери кажуть, що їхній продукт єдиний, який здатний забезпечити контактне та безконтактне заряджання. Він також може одночасно підзаряджати кілька гаджетів.

Екосистему WattUp розраховують так, щоб технологія була сумісна з передавачами та приймачами від різних виробників. Ідея в тому, щоб користувач заходив до кімнати, в якій розгорнута зарядка WattUp, і його пристрої починали заряджатися автоматично. Без необхідності виймати смартфон з кишені або знімати годинник. Єдина умова – девайси повинні знаходитися в радіусі дії передавача.

Більше відомостей про розроблену в Energous технологію WattUp ми дізнаємося вже наступного місяця. Компанія покаже своє рішення на виставці електроніки Consumer Electronics Show у Лас-Вегасі, яка відбудеться з 9 по 12 січня.

Сьогодні в мобільних гаджетах популярний стандарт бездротової зарядки Qi. Останнє покоління цієї технології Qi 1.2 здатне передавати до 15 Вт потужності, але при цьому девайс повинен лежати на передавачеві. Це вважається швидким бездротовим заряджанням, але частіше виробники не дозволяють розвивати максимальні параметри зарядки, наприклад, в Apple для своїх iPhone вибрали звичайне заряджання, при якому передається лише 7,5 Вт (5 В при 1,5 A).

Першими з великих мобільних вендорів почали виробництво смартфонів з підтримкою бездротової зарядки Nokia і LG. У 2012 році фінська компанія показала Lumia 920, а LG випустила смартфон для Google Nexus 4. Обидва гаджети підтримували індукційну зарядку стандарту Qi. Зараз він підтримується смартфонами Asus, HTC, Huawei, LG Electronics, Motorola, Nokia, Samsung, Sony, Yota, Devices. Цей ринок буде рости прискореними темпами і досягне обсягу в $7,9 млрд уже до 2019 року, прогнозують аналітики Market Intelligence & Consulting Institute.

Принцип роботи систем бездротового заряджання простий: передавачем енергії виступає індукційна котушка, розташована в зарядному пристрої. Друга котушка розташована всередині смартфона. Змінний струм усередині котушки-передавача утворює електромагнітне поле. Коли котушка-приймач потрапляє в нього, у ній виробляється напруга. Саме вона і використовується для заряджання акумулятора.