Неділя, 14 Квітня, 2024

Система охолодження в смартфонах не впливає на його ефективність

Повільний процесор смартфона не вдасться суттєво пришвидшити, надавши йому краще охолодження. До такого висновку дійшов блогер Jerryrigeverything, який провів експеримент з двома Galaxy Note 20.

Samsung відповідно до давнішньої угоди із Qualcomm постачає на ринок США смартфони з процесорами останньої. В решті країн світу продаються телефони на власному процесорі Samsung Exynos. Не стали виключенням свіжі флагмани Galaxy Note 20.

Традиційно чіпи Exynos демонструють меншу продуктивність, ніж процесори Qualcomm Snapdragon. Блогер Jerryrigeverything вирішив, що останні можуть бути продуктивнішими, бо в смартфонах мають кращу систему охолодження. У телефонах на Exynos це мідна випарювальна камера, у апаратах на Snapdragon – камера із графіту.

Абслютно нові смартфони вперше зарядили до 100% та запустили на них тест Geekbench 5 для нагріву процесора. Модель зі Snapdragon завершила тест на 15 секунд раніше та показала кращі результати продуктивності.

Після восьми повторних тестувань у Geekbench смартфони майже однаково розрядилися – до 84% та 86%. Версія із Exynos демонструвала стабільно меншу продуктивність приблизно на 16%.

Одним із пояснень того, що Exynos-смартфон демонструє нижчу продуктивність, може бути гірше відведення тепла від нього. Тому блогер розібрав обидва телефони та поміняв місцями їхні випарювальні камери. Після чого знову провів вісім тестів Geekbench.

Попри оновлення системи охолодження Exynos-смартфон продовжив демонструвати знижену продуктивність.

Заміна графітової випарювальної камери на мідну призвела до зниження продуктивності Qualcomm-смартфона приблизно на 3%. Однак це мізерна величина і її може бути похибкою вимірювань.

Exynos-смартфон не став працювати швидше після заміни системи охолодження. Він також продемонстрував приблизно 3% зниження продуктивності.

Проаналізувавши результати експерименту Jerryrigeverything дійшов висновку, що система охолодження смартфона не має суттєвого впливу на його продуктивність. Принаймні, стосовно Galaxy Note 20.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися