Як на Android видаляти системні додатки (без рут-доступу)

деяке непотрібне сміття неможна навіть відключити

Ви не господар свого телефону, і в цьому можна легко переконатися, зайшовши в список додатків. Багато з низ встановлені виробником, і їх неможливо видалити на мобільному. Деякі з таких утиліт можна відключити назавжди, але деяке непотрібне сміття неможна навіть відключити. Реально видалити APK-файл непотрібних програм у системних папках можна лише за наявності рут-доступу. Якщо вендор заблокував можливість отримати рут-доступ, як, наприклад, Huawei, такі програми можна видалити віртуально: файли APK залишаться в системних папках, але для ОС вони будуть деінстальованими.

Для видалення системних додатків без рут-доступу знадобиться комп’ютер. На смартфоні необхідно активувати режим ADB – як це зробити читайте у статті «Як підключити Android по ADB». Після підключення смартфона запустіть командний рядок cmd.exe, в якому перейдіть в папку, де розпаковані файли ADB та наберіть команду adb devices для перевірки підключення. На екрані має з’явитися серійний номер апарату.

На смартфоні Huawei Y6 2018 Prime, який надано для експериментів магазином MOYO, неможливо відключити багато непотрібних додатків, серед яких – AppGallery, AppAdvisor та багато інших. Спробуємо їх деінсталювати.

Спершу видалимо додаток, відсутність якого точно не призведе до збоїв і який неможливо видалити – «Віджет Погода». Для деінсталяції необхідно дізнатися справжнє ім’я цього додатку. «Віджет Погода» – це лише назва, яку бачить користувач, у Android ця утиліта зареєстрована під іншою назвою.

Дізнатися реальну назву можна за допомогою програми App Inspector. Вона виводить реальне ім’я пакету для будь-якого встановленого додатку. Також з її допомогою можна дізнатися розміщення APK-файлу програми, що корисно при наявності рут-доступу.

Знайдіть у App Inspector програму, яку необхідно деінсталювати та запишіть справжнє ім’я пакету. Для «Віджет Погода» це com.huawei.android.totemweatherwidget.

Перейдіть у вікно із запущеним ADB та введіть команду adb shell pm uninstall -k –user 0 com.huawei.android.totemweatherwidget. Натисніть Enter, і при успішній деінсталяції пакету з’явиться повідомлення Success.

Наступним можна видалити додаток AppGallery. Для цього у App Inspector подивіться ім’я APK-пакету: com.huawei.appmarket. У вікні ADB введіть adb shell pm uninstall -k –user 0 com.huawei.appmarket.

Переконатися у деінсталяції програми для користувача Android можна, зайшовши в меню «Додатки». Небажаних програм вже не буде у списку.

Оскільки без рут-доступу ви не володар свого телефону, повернути деінстальований системний додаток неможливо. Виходом є скидання телефону до заводських налаштувань, що повторно зареєструє в системі усі APK-файли із системних папок.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я