Середа, 29 Травня, 2024

TCL Fold’n Roll – складально-виїжджальний смартфон

Гнучкі смартфони сьогодні – це рокладачки, які можуть згинатися навпіл. Виробник TCL показав гнучкий смартфон, екран якого не лише складається, а ще й виїжджає. Концепт називається Fold’n Roll і його показали на виставці DTC 2021, яка днями проходила в Китаї.

У Fold’n Roll, де шарніри розкладачки і механіка слайдера об’єдналися в одному пристрої. Користувач може розкладати смартфон у великий планшет, а при необхідності отримати ще більшу площу екрану він може активувати слайдер. Тоді смартфон розтягується вліво за допомогою спеціальних моторів.

Чи з’явиться коли-небудь комерційний смартфон TCL в такому дизайні, неясно. Сама компанія вважає за краще не озвучувати свої плани з комерційної реалізації ідеї.

Ідея виглядає цікавою, але рівень розвитку технологій не дозволить запропонувати надійний і довговічний смартфон в такому дизайні, а також за розумною ціною. Виробляти щось подібне – трудомістка і дорога задача.

Згідно з останнім прогнозом компанії Counterpoint Research з відвантаження складних смартфонів в 2021 році залишаться однозначними і складуть близько 9 мільйонів одиниць. Проте, в порівнянні з 2020 роком ця цифра все одно зросте в 3 рази. При цьому Samsung буде домінувати з часткою ринку більше 88 %.

До 2023 року очікуєтсья 10-кратне зростання поставок гнучких смартфонів. Навіть з урахуванням того, що все більше OEM-виробників виходять на ринок таких смартфонів, Samsung продовжить домінувати з часткою ринку майже 75 %.

Якщо Apple буде на шляху до випуску свого гнучкого смартфона до 2023 року, це не тільки стане переломним моментом в поширенні таких пристроїв, але і поліпшить продуктивність компонентів і масштабування всього ланцюжка поставок.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися