Субота, 24 Лютого, 2024

Технологія EyeDetect визначає брехню за 15 хвилин по відео

Компанія Converus з США просуває нову технологію, яка може виявити брехню за 15-30 хвилин. Рішення аналізує мимовільні рухи очей і працює в кілька разів швидше традиційного поліграфу.

Поліграфу уже майже 100 років. Середній поліграф складається з фізіологічного реєстратора, який оцінює три показники вегетативного збудження: частоту серцевих скорочень/кров’яний тиск, дихання та провідність шкіри.

Тодд Мікельсен є генеральним директором Converus, компанії, яка розробила та комерціалізує EyeDetect і EyeDetect+. Його система може судити про правдивість людини на основі відеозаписів.

Converus припускає, що їх технологія EyeDirect має точність 86-88% у виявленні брехні в людині. Щоб застосувати цю технологію, суб’єкт сидить перед комп’ютером і проходить автоматизований тест із запитаннями, на які можна відповісти «правда» або «неправда».

Тест використовує інфрачервону камеру стеження за очима для запису та аналізу рухів очей. Кожну секунду цей тест може реєструвати до 60 вимірювань мимовільної поведінки очей. Мимовільна поведінка очей – це зміни діаметра зіниці, ока рухи, моргання та фіксації тощо.

Після зйомки відео рухів очей програма обробляє дані і менш ніж за п’ять хвилин оцінює людину як оманливу чи правдиву. EyeDetect може виконати 15-хвилинний тест під назвою «Порівняння спрямованої брехні» або 30-хвилинний тест під назвою «Тест порівняння кількох проблем».

Традиційне обстеження на поліграфі може тривати від 90 хвилин до п’яти годин, а отримання остаточних результатів становить кілька тижнів.

Спеціальна камера та програмне забезпечення можуть фіксувати поведінку очей, яка відбувається всього за мілісекунди. За словами компанії, у них понад 600 клієнтів у 50 країнах і працюють 50 мовами.

Компанія припускає, що її основним напрямком роботи з системою EyeDirect є аналіз осіб на причетність до вживання наркотиків, пограбування, сексуальних нападів, невірності, вбивств, саботажу, шпигунства, тероризму та інших злочинних та неетичних видів поведінки. Їхні клієнти – переважно правоохоронні органи, адвокати, приватні детективи та священнослужителі.

Від правоохоронних органів до приватних компаній та державних установ експерти стурбовані тим, що тести на основі штучного інтелекту можуть збити суди, правосуддя та суспільство. Враховуючи серйозність потенційних проблем, точність 88% стає не таким науковим проривом, а більше питанням, яке найкраще описує баскетболіст Френк Робінсон: «Близько важливо лише для підкови та ручної гранати».

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися