Неділя, 14 Квітня, 2024

Технології уникнення наїзду на пішоходів не спрацьовують у найнебезпечніших ситуаціях

Власникам сучасних автомобілів з технологіями уникнення наїзду на пішоходів краще не сподіватися на ці функції. Проведене американською агенцією дорожньої безпеки дослідження показало, що ці рішення не спрацьовують, коли повинні. Найчастіше це трапляється вночі.

Тестування виконали на чотирьох моделях седанів вищого класу – Chevrolet Malibu, Honda Accord, Toyota Camry, Tesla Model 3. Технології в усіх чьотирьох не показували стабільно надійного спрацювання, а також не активувалися належним чином у темряві – у цей період трапляється три чверті ДТП з пішоходами.

Експерти говорять, що, попри поширення таких систем в автомобілях, водіям на них краще не сподіватися. Також нестабільне спрацювання технологій уникнення наїзду на пішоходів є проблемою для автомобілів з автопілотом.

Сьогодні автовиробники все сильніше просувають свої технології уникнення наїзду на пішоходів. У Toyota Motor Corp. вона входить до пакету технологій уникнення ДТП, який називається Safety Sense. Honda Motor Co. називає її Honda Sensing і активно демонструє цю технологію в телерекламі.

Експерти протестували Chevrolet Malibu, Honda Accord, Toyota Camry та Tesla Model 3 у типових дорожніх сценаріях. Серед них була дитина, яка вибігає на дорогу між запаркованими автомобілями. Також симулювали ситуацію, коли автівка повертає праворуч, і в цей момент дорогу перед нею переходить пішохід.

Уже при швидкості 28 км/год кожен автомобіль відчував проблеми з проходженням тесту. Дитину збивали у 89% випадків, а пішохода після повороту направо збили всі чотири машини. На більшій швидкості системи уникнення наїзду взагалі виявилися неефективними. Також вони довели свою повну нікчемність у нічний час. Уночі подібні системи навіть не видають сигнал тривоги, не говорячи про екстрене гальмування.

У Honda сказали, що внесуть поправки в інструкцію користувача автомобіля про обмеження системи уникнення наїзду на пішохода, а також порекомендують водіям не втрачати пильність. У General Motors Co. сказали, що технологія безпеки не заміняє відповідальність водія. У Toyota сказали, що її система показала себе добре в інших тестах. Tesla ніяк не прокоментувала результати тестування.

Експерти непокояться, що автовиробники в рекламі своєї технології завищують її можливості. У покупців складається враження, що такі електронні системи є значно надійнішими, ніж вони демонструють у реальності.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися