Неділя, 3 Березня, 2024

Смартфони розпізнаватимуть жовтуху в грудничків

«Розумні» мобільники допоможуть батькам залишатися спокійними щодо здоров’я свого новонародженого малюка і не турбувати лікаря дарма. Учені Університету Вашингтона розробили програму Bilicam, яка діагностує захворювання жовтухою в грудних дітей. Для цього батькам достатньо буде зробити одне фото камерою мобільного.

Жовтуха у новонароджених виникає через те, що їхня печінка ще не функціонує нормально (майже 60% грудничків мають її), проте з розвитком малюка вона проходить за декілька днів. Однак бувають випадки, коли оздоровлення затягується, і тоді необхідно звернутися до лікаря. Визначити такий саме і повинна допомогти створена вченими програма.

Від батьків потрібно лише покласти кольорову картку на живіт дитини, щоб можна було відкалібрувати нормальний колір на фінальному фото. Після цього вони роблять знімок камерою мобільного та через спеціальний мобільний клієнт завантажують його до «хмари» на обробку.

Для перевірки правдивості результатів учені провели експериментальні випробування. Вони фотографували 100 дітей через Blilcam та брали в них аналіз крові на жовтуху. Виявилось, що розробка має більший рівень спрацьовування, аніж наявні неінвазивні методи перевірки на це захворювання. Автори програми проводять додаткові тести, і сподіваються, що зможуть зробити її доступною батькам новонароджених найближчими місяцями.

TechToday
TechTodayhttps://techtoday.in.ua
TechToday – це офіційний акаунт, яким користується редакція ресурсу

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися