iTunes може справді знищити вашу музику

Alushta, Russia - November 5, 2015: iPhone6S Rose Gold with app Apple Music on the screen. iPhone 6S Rose Gold was created and developed by the Apple inc.

Компанія Apple підтвердила, що iTunes дійсно видаляє музичні файли з комп’ютерів. Так виробник відреагував на історію Джеймса Пінкстоуна, який через цю програму втратив 122 ГБ своєї музики. Це був останній відомий такий випадок, але не єдиний.

За словами Apple, втратити музику ризикує дуже мала кількість користувачів. Для них iTunes замінить оригінальну музику на файли, захищені DRM. Apple поки не вдалося надійно відтворити баг, але вона планує скоро випустити оновлення для iTunes, яке вирішить проблему.

«У надзвичайно малій кількості випадків користувачі повідомляли, що збережені на комп’ютері музичні файли видалялися без їхнього дозволу. Ми серйозно ставимося до цих повідомлень, тому що знаємо, наскільки важлива музика для наших користувачів, і наші співробітники зайняті виявленням причини, – заявили у компанії. – Ми поки не змогли відтворити баг, проте на початку наступного тижня випустимо апдейт для iTunes, який додасть додаткових захисних заходів, щоб такого не відбувалося. Якщо хтось зіткнувся з такою проблемою, слід звернутися до відділу AppleCare».

Експерти ресурсу iMore провели розслідування декількох таких інцидентів. Вони припустили, що причина в помилці бази даних в iTunes версії 12.3.3. Через неї ця програма може стерти файли з диску.

Минулого тижня ЗМІ поширили історію композитора Джеймса Пінкстоуна. Йому iTunes замінив унікальні музичні композиції на стандартні треки зі своєї бази даних. А відсутню музику сервіс завантажив у «хмару» з погіршенням якості та видалив оригінали. У цієї історії був щасливий кінець – композитор відновив свої треки з резервної копії.