Четвер, 30 Травня, 2024

Біонічна рука від DARPA повертає відчуття

Біонічний протез уперше дозволив пацієнту відчувати за допомогою протеза предмети. Пацієнт в експерименті із зав’язаними очима зміг визначити, до якого з механічних пальців доторкнулися вчені. Такий протез створили вчені інституту Джона Хопкінса за завданням агентства перспективних проектів DARPA.

Сучасні технології вже дозволяють управляти рухом штучних кінцівок силою думки. Розробкою таких протезів також займаються в Інституті Джона Хопкінса, і перші випробування пройшли успішно. Пацієнт, якого оснастили сучасними біонічними протезами, вперше за 40 років зміг самостійно брати різні предмети. Однак такі протези не забезпечували зворотний зв’язок. Мозок не отримував сенсорні дані з протеза, що ускладнювало рухи.

Удосконалений протез надає двосторонню комунікацію між механічною рукою і пацієнтом завдяки тому, що дроти від імплантованих у сенсорну і рухову кору головного мозку електродів підведені до протезу. Інтегровані в протез датчики визначають, коли він з чимось взаємодіє, і перетворюють механічну силу на електричні сигнали, які передаються в мозок пацієнта.

Новий біонічний протез уже проходить випробування – ним користується пацієнт Джонні Матені, який пробує подібні розробки з 2011 року. Під час лабораторних експериментів учаснику зав’язали очі, а вчені торкалися до кожного з біонічних пальців протеза. Власник штучної руки точно називав кожен палець, якого торкалися дослідники.

 

TechToday
TechTodayhttps://techtoday.in.ua
TechToday – це офіційний акаунт, яким користується редакція ресурсу

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися