Субота, 9 Грудня, 2023

Цьогорічне літо виявилося настільки спекотним, що загальмувало пересилання даних

Днями торгова біржа Nasdaq була змушена розіслати своїм клієнтам попередження про спекотну погоду. Ця фінансова організація не перетворилася на метеоцентр, просто висока температура повітря сповільнила торги. У 2015 році науковці Університету Юваскіли та Університету Хіденіуса встановили, що температура та волога дійсно впливають на радіосигнал.

Швидкість проведення транзакцій для сучасних фінансових брокерів є одним з найважливіших параметрів. Він настільки важливий, що біржі прокладають власні інтернет-кабелі, наприклад, у 2011 році за $300 млн біржі Нью-Йорка та Лондона з’єднали кабелем, який пришвидшив комунікацію між ними на 5 мілісекунд, яка до цього становила 65 мілісекунд.

Цього року на східному узбережжі США, де працює Nasdaq, температура досягала 34 градусів Цельсія. З урахуванням вологості повітря індекс температури дійшов позначки у 40,5 градусів Цельсія.

У середньому на біржевих торгах кожна мілісекунда переваги коштує до $100 млн на рік для великого хедж-фонду. Але через високу температуру дата-центр Nasdaq у місті Картерет (штат Нью-Джерсі), який обмінювався даними з дата-центром у Махва (Нью-Джерсі), потребував на вісім мікросекунд більше, ніж звичайно. Пересилання даних до біржі Cboe Global Markets у місті Секаукус потребувало ще дві додаткових мікросекунди.

Для середньої людини мікросекунди не грають жодної ролі, оскільки такі короткі часові інтервали фізично непомітні для нас. Для порівняння, людина при блиманні закриває очі на 400 мілісекунд. А швидкість розпізнавання зображення мозком становить 13 мілісекунд (13 000 мікросекунд).

Для комп’ютерних систем, які сьогодні використовуються в біржевих торгах, мікросекунди є великими проміжками часу. Високочастотні трейдери вже багато років використовують затримки у пересиланні даних для заробітку грошей. У 2015 році дослідники з фірми Nanex встановили, що такі високочастотні трейдери мали перевагу у 500 мікросекунд при отриманні даних з Nasdaq порівняно із середнім трейдером. Для високочастотних трейдерів це суттєво знижувало фінансові ризики, оскільки вони вже знали результати торгів раніше за інших.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися