Неділя, 16 Червня, 2024

«Твердотільна» літій-іонна батарея: у чому прорив

Учений Джон Гуденоф був одним із розробників літій-іонних акумуляторів. Але на шпальти ЗМІ він нещодавно потрапив не за це, а за свій новий винахід. 94-річний науковець суттєво покращив властивості літій-іонних батарей. Учений показав прототип акумуляторів на базі твердого скляного електроліту, який автоматично усуває небезпеку витоку, загоряння та інших проблем типових батарей. Така батарея зі скляним акумулятором також матиме більшу кількість робочих циклів.

 

У розробленій Гуденофом батареї використали скло з літію, натрію чи калію замість напіврідкого електроліту. Це дозволило збільшити кількість робочих циклів до 1200 циклів, тоді як сучасні літій-іонні батареї витримують 100-500 циклів. У «твердотільної» батареї також істотно нижча мінімальна температура – вона витримує до -20 градусів за Цельсієм.

Перевага нового типу акумулятора – у його здатності до масштабування. Його можна пристосувати як для смартфонів та ноутбуків, так і до електромобілів і домашніх накопичувачів енергії. А використання скла замість напіврідкого електроліту навіть спрощує виробництво.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися