Як встановити ліміт гучності на смартфоні

кожен десятий юзер псує собі слух надмірною гучністю навушників. Щоб не створювати загрозу своєму слуху можна встановити ліміт на максимальну гучність аудіо в смартфоні.

Тривале прослуховування музики з гучністю понад 70 Дб призводить до погіршення слуху. Apple навіть опублікувала, що кожен десятий юзер псує собі слух надмірною гучністю навушників. Щоб не створювати загрозу своєму слуху можна встановити ліміт на максимальну гучність аудіо в смартфоні.

Встановити обмеження гучності звуку на Apple iPhone

iOS надішле вам сповіщення, якщо визнає, що ви довго слухали аудіо з надто високою гучністю в навушниках. Після цього, наступного разу при підключенні навушників, iPhone зменшить рівень гучності.

Щоб допомогти iOS краще визначити гучність, яку ви слухаєте та на яких пристроях, ви можете класифікувати свої навушники та колонки Bluetooth. У налаштуваннях торкніться Bluetooth. Торкніться синього інформаційного кола біля навушників, а потім виберіть Тип пристрою > Навушники .

Ви також можете налаштувати свій iPhone на автоматичне обмеження рівня гучності звуку. У меню «Налаштування» виберіть «Звуки та тактильні відчуття» > «Безпека навушників» і ввімкніть «Зменшення гучних звуків» . Повзунок під ним дозволяє встановити безпечне обмеження для прослуховування. На цьому ж екрані показано, скільки сповіщень ви отримали про перевищення безпечної гучності навушників за останні шість місяців.

Ви також можете перейти до Здоров’я > Слух. Якщо з будь-якої причини збір даних про слух не ввімкнуто, вам буде запропоновано це зробити. Там буде різноманітна інформація, зокрема рівень гучності звуку за день, рівень шуму в навколишньому середовищі тощо. Торкніться будь-якого з записів для отримання додаткових даних.

Ще одна примітка: якщо ви керуєте часом використання екрану для своїх дітей, ви можете заборонити їм змінювати параметр «Зменшити гучні звуки», перейшовши до « Час екрана» > «Вміст і обмеження конфіденційності» > «Зменшити гучні звуки» в налаштуваннях iOS і вибравши «Не дозволяти».

Встановити обмеження гучності звуку на Samsung Galaxy

Якщо у вас є смартфон Samsung Galaxy, тут також є функції обмеження гучності звуку. У налаштуваннях виберіть Звуки та вібрація > Гучність . Це стандартний екран налаштування гучності, на якому можна регулювати рівні мелодій, сповіщень і медіа.

Торкніться трьох крапок у верхньому правому куті, а потім торкніться обмеження гучності медіа. Увімкніть тумблер і за допомогою повзунка встановіть максимальний рівень гучності. Зауважте, що спочатку встановлено рекомендований рівень, хоча Samsung не вказує, який це рівень — ви пересуваєте повзунок праворуч на свій страх і ризик. Коли повзунок стає оранжевим, це означає, що ви потрапляєте в небезпечну зону.

Ви також можете ввімкнути Установити PIN-код обмеження гучності , якщо ви керуєте телефоном дитини і не хочете, щоб вона змінювала цей параметр.

На відміну від iPhone, телефони Samsung Galaxy не пропонуватимуть жодних попереджень про надто тривале прослуховування звуку на надто високій гучності.

Інші телефони Android

Якщо ви користуєтеся телефоном Android, який не є Galaxy, у вас може не бути корисних опцій обмеження гучності.

Ви можете налаштувати телефони Google Pixel та інші телефони вручну, перейшовши в «Налаштування» > «Звук і вібрація» та встановивши гучність медіа. Однак, це налаштування залежить від вашого власного розсуду та дисципліни, щоб зберегти гучність на безпечному рівні.

Існує кілька програм сторонніх розробників для Android, які можуть виконати цю роботу за вас. Volume Lock – Volume Limiter (https://play.google.com/store/apps/details?id=com.mixsoft.volumelock), наприклад, дозволяє окремо встановлювати обмеження для медіа, дзвінків, будильників і пристроїв Bluetooth. Volume Lock (https://play.google.com/store/apps/details?id=volumelock.vlocker) пропонує більше функцій, включаючи батьківський контроль і можливість налаштувати режим «Не турбувати» незалежно від налаштувань обмеження гучності. Обидві ці програми підтримуються рекламою, хоча Volume Lock дозволяє вам заплатити, якщо ви хочете видалити її.

Ще один варіант, який варто розглянути, — це навушники з обмеженням гучності, які накладають обмеження на навушники, а не на ваш смартфон. Багато з них призначені для дітей, але ви також можете знайти версії для дорослих, як-от бездротовий Puro Sound Labs PuroPro.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я