Вівторок, 25 Червня, 2024

У Китаї можуть перевірити лояльність правлячій партії зчитуванням думок

Група вчених у Китаї заявила, що розробила системи штучного інтелекту, які «читають думки». З їхньою допомогою планується вимірювати лояльність членів Комуністичної партії Китаю (КПК). Дослідники сказали, що результати можуть бути використані для «подальшого зміцнення їхньої впевненості та рішучості бути вдячними партії, слухати партію та слідувати за партією», пише Голос Америки (VoA).

Дослідники з Всеосяжного національного наукового центру Китаю в Хефеї заявили, що програмне забезпечення може виміряти реакцію членів партії на «думку та політичну освіту», аналізуючи вираз обличчя та мозкові хвилі.

Китайські вчені випробували обладнання, зчитуючи мозкові хвилі та скануючи обличчя членів партії, коли вони читали статті про КПК. Отримані показники, потім конвертували в оцінку лояльності.

Ця так звана технологія читання думок – не єдиний цифровий контроль, який запровадив Китай. Згідно з Independent, вчені в країні розробили пристрій, який може визначити, коли чоловік дивиться порнографію, «читаючи його думки». Повідомляється, що прототип пристрою допоможе китайським інтернет-цензорам, які протидіють контенту для дорослих.

Раніше також повідомлялося, що Китай тестував системи розпізнавання облич і системи камер штучного інтелекту на мусульманах-уйгурах в регіоні Сіньцзян, щоб виявити їхні емоції. Повідомляється, що китайські чиновники встановили ці системи в поліцейських дільницях регіону. Вони працювали подібно до детекторів брехні, але з набагато більш досконалою технологією, стверджував інженер-програміст.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися