Субота, 9 Грудня, 2023

Упіймати за 7 хвилин: як працює найбільша у світі система спостереження

За офіційними даними, у Китаї сьогодні працює понад 170 млн камер відеоспостереження. Це найбільша подібна система спостереження у світі, і вона не здаватиме своїх позицій: китайська влада за три роки підключить до неї ще 400 млн камер. Але наскільки вона ефективна? Журналіст BBC переконався у цьому на власному досвіді та дійшов однозначного висновку.спостереження

Пошук журналіста не був черговим епізодом політичної розправи над ЗМІ. Репортер Джон Судворт добровільно став розшукуваною особою, щоб проілюструвати потужність сучасних систем безпеки.

Розгорнута в Китаї система відеоспостереження, окрім величезної кількості відеокамер, також використовує інші джерела інформації. Влада співпрацює з компаніями, які займаються штучним інтелектом. Це дозволяє системі впізнавати людей в обличчя, визначати їхній вік, читати номерні знаки автомобілів тощо.

Після того як фотографію журналіста додали в базу системи відеоспостереження, він вирушив на прогулянку мегаполісом. Але загубитися серед 4 млн населення міста у репортера не вийшло. Він навіть не встиг далеко відійти – Судворта затримали вже через 7 хвилин.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися