Неділя, 3 Березня, 2024

У листопаді на Android заблокують усі VPN, що заважають показувати рекламу

Google у листопаді заборонить додатки VPN на Android, якщо ті перешкоджають показуванню реклами. Програми зникнуть з магазину Google Play. Дехто уже каже, що ця зміна може створити проблеми для деяких програм конфіденційності.

У оновленій політиці Google Play зазначено, що лише програми, які використовують базовий клас Android VPNService і які функціонують переважно як VPN, можуть відкривати безпечний тунель VPN.

Однак такі VPN не можуть маніпулювати рекламою, яка може вплинути на монетизацію програм.

Правила, схоже, призначені для блокування служб VPN, які збирають дані користувачів, таких як припинена Facebook Onavo, і для запобігання рекламному шахрайству.

Розробники повинні декларувати використання служби VPN у Google Play, повинні шифрувати дані від пристрою до кінцевої точки VPN і повинні дотримуватися програмної політики для розробників, зокрема тих, що стосуються шахрайства з рекламою, дозволів і зловмисного програмного забезпечення.

Blokada, шведський виробник VPN-програми для блокування реклами, стурбований тим, що це правило перешкоджатиме принаймні попередній версії його програмного забезпечення v5 та іншого програмного забезпечення, орієнтованого на конфіденційність.

«Google стверджує, що розправляється з програмами, які використовують службу VPN для відстеження даних користувачів або перенаправлення трафіку користувачів, щоб заробляти гроші за допомогою реклами», — написав минулого тижня на форумі

Реда Лабдауї, менеджер з маркетингу та продажів Blokada, припускає, що Blokada v6 не повинна постраждати, оскільки вона виконує фільтрацію в «хмарі», не порушуючи політику Google. Але іншим програмам може не пощастити.

Як потенційну жертву нової політики Google Play Лабдауї вказує на DuckDuckGo Privacy Browser для Android, який створює локальну службу VPN, щоб захист від відстеження додатків блокував підключення до сервера відстеження.

У DuckDuckGo поки не вважають, що це їх стосуватиметься, але продовжує розглядати нову політику Google.

Політика Google не унікальна. Apple iOS App Store містить аналогічну вимогу щодо використання спеціального VPN API під назвою NEVPNManager, який доступний лише для програмістів в корпораціях, а не незалежним окремим розробникам.

Незважаючи на те, що правила Apple щодо VPN конкретно не стосуються втручання в рекламу, цілком імовірно, що рекомендації iOS залишають достатньо місця для тлумачення, що Apple може заборонити додаток iOS, який заважає функціонуванню інших програм.

Google протягом багатьох років забороняє додатки Android, які блокують рекламу в інших додатках Android (за винятком браузерів). Умови використання веб-магазину його браузера Chrome містить слова, які можуть використовуватися для заборони розширень блокування реклами, якщо Google вирішить це зробити. Наприклад, «Ми не дозволяємо контент, який завдає шкоди або заважає роботі мереж, серверів або іншої інфраструктури Google або будь-яких третіх сторін».

Однак Google стверджує, що хоче дозволити розробникам створювати безпечніші та ефективніші блокувальники реклами. Навіть коли перехід на Manifest v3 зробить такі розширення менш ефективними.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися