У магазинах скоро з’явиться в’єтнамський глобальний виробник смартфонів та електроніки Vsmart

Перші чотири моделі Vsmart виготовляють на фабриці в північному місті Хайфонг

Почавши з автомобілів два місяці тому, в’єтнамський конгломерат Vingroup вирішив не зупинятися в технологічному бізнесі. Ця група компаній, яка раніше займалася нерухомістю та торговими точками, вирішила також стати конкурентом Xiaomi, Samsung, Apple та інших глобальних електронних брендів. В’єтнамські гаджети можна шукати за маркою Vsmart.

Перші чотири моделі Vsmart виготовляють на фабриці в північному місті Хайфонг. Завод уже здатний випускати 5 млн мобільників на рік, із часом після модернізації цифра виросте.

Апарати Vsmart вже почали продаватися. Вони побудовані на процесорах Qualcomm Snapdragon 435, 430 та 660 і працюють на Google Android. Вартість новинок складає від 3,39 млн до 6,59 млн донгів ($145,57-$282,99).

Vingroup хоче продавати свої смартфони, а також іншу електроніку на всіх континентах. Європу вона вбачає одним з головних своїх ринків, наприклад, в Іспанії в’єтнамська компанія володіє 51% акцій місцевої фірми BQ. Vingroup також прагне потіснити своїми апаратами таких вендорів, як Samsung та Apple, на рідному в’єтнамському ринку з населенням 95 млн осіб.

В’єтнам сьогодні активно забирає на себе виробничі потужності, витісняючи Китай, у якого робоча сила останніми роками суттєво дорожчає. Ця держава була другим у світі виробником мобільних телефонів і лише навесні 2018 року поступилася Індії з населенням 1,3 млрд людей. В’єтнам вже є найбільшою виробничою базою для Samsung, Foxconn – ключовий постачальник Apple – також розмірковує про відкриття фабрики в цій державі.

За даними міжнародної консалтингової компанії PricewaterhouseCoopers LLP, В’єтнам використовує китайську модель розвитку економіки. Країна має потенціал, щоб до 2050 року стати однією з найдинамічніших економік світу із середньорічним зростанням ВВП на рівні 5,3%.