Вівторок, 18 Червня, 2024

У смартфонів Android проблеми з молоддю: покоління Z вибирає iPhone

Мобільники на базі Android мають проблему з користувачами покоління Z (так звані Zoomer’и – люди, народжені після 1996 року). Згідно з новим звітом Financial Times, покоління Z все більше віддає перевагу iPhone. Їх не приваблюють навіть найкращі телефони Android, і це глобальний тренд.

Згідно зі звітом, 34% усіх власників iPhone у США належать до покоління Z. Ця статистика знищує частку Samsung, яка становить лише 10%. Таке значне зростання серед Zoomer’ів частково є причиною того, що Apple збільшила загальну частку на ринку США з 35% у 2019 році до понад 50% у 2022 році.

Це зростання серед Zoomer’ів відбувається навіть тоді, коли середня ціна iPhone піднімається до позначки в 1000 доларів США, що приблизно втричі перевищує середній цінник Android-пристроїв у всьому світі.

Хоча в США спостерігається найбільш вражаюче поширення iPhone серед покоління Z, це явище актуальне не лише для Північної Америки. Наприклад, 83% європейських користувачів iPhone у віці до 25 років кажуть, що продовжать використовувати iPhone. Відсоток користувачів Android у тій самій групі, які кажуть, що залишатимуться на Android, менше половини цього відсотка.

Само собою зрозуміло, що якщо Gen Z відмовиться від Android, це буде лише питанням часу, коли Android почне повільно вмирати. Але що можна зробити?

Усі ознаки вказують на те, що додаток iMessage є значною причиною, чому покоління Z уникає Android. У США це особливо гостра проблема: власники iPhone намагаються уникати спілкування з користувачами Android. І поки Google намагається умовити Apple перейти з iMessage на Android RCS, директор Apple радить купувати iPhone мамі, щоб уникнути дискримінації.

За межами Сполучених Штатів проблема iMessage менш виражена, оскільки більшість людей використовують сторонні програми для обміну повідомленнями, такі як WhatsApp. Цим програмам байдуже, яку платформу ви використовуєте, тому проблема Android з поколінням Z менш виражена. Однак наведена вище статистика показує, що iMessage є не єдиною причиною проблем Android з молодими користувачами.

Експерти видання Android Authority вважають, що Google має величезну проблему. Компанії потрібно знайти способи підключити покоління Z до Android — інакше через десять років Android може занепасти.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися