У США підводними човнами керуватимуть через ігрові джойстики Microsoft

Ігрові джойстики за $30 використовуватимуть на підводних човнах для керування перископами

Війна для високотехнологічних армій все більше стає схожою на гру – військовий флот США навіть використовуватиме для управління звичайні ігрові джойстики Microsoft. Ці гаджети знайомі кожному власнику приставки Xbox 360.

джойстики

Ігрові джойстики за $30 використовуватимуть на підводних човнах для керування перископами. Раніше для управління цим елементом використовувався незручний пульт вартістю $38 тис.

Першою субмариною, яка була оснащена таким джойстиком, стала USS Colorado – одна з найбільш технічно досконалих субмарин в американському флоті. Вона почне нести службу у листопаді, і, за словами представників флоту, встановлення ігрових джойстиків Microsoft на підводних човнах – це «нормальний процес модернізації».

Особливістю субмарин класу Virginia, до якого відноситься човен USS Colorado, є відсутність звичайного перископа, яким керують руками. Замість нього на підводному човні встановлено дві оптоелектронні щогли, здатні обертатися на 360 градусів. Вони оснащені камерами високої роздільної здатності, які передають зображення на великі монітори в центр управління.

Джойстики від звичайної ігрової консолі морський флот вибрав тому, що для досконалої роботи з пультом моряки мають тренуватися на ньому годинами. Контролер Xbox 360 же можна опанувати в лічені хвилини, а багато кому він добре знайомий завдяки часу, проведеному у відеоіграх.

Флот повідомляє, що в подальшому ігрові джойстики встановлять на всіх субмаринах класу Virginia. Наступною після USS Colorado має стати човен USS John Warner. Поки що на ній працює демонстраційна модель, яка вже використовувалася в реальному морському переході.

За словами старшого помічника капітана USS John Warner Марка Ейхенлауба, заміна старих пультів контролерами Xbox 360 повинна пройти легко з огляду на їхню доступність. Джойстики продаються в будь-якому магазині відеоігор. Ейхенлауб зазначає, що в майбутньому американський військовий флот має намір впровадити у себе та іншу споживчу техніку та взагалі почати використовувати рішення з добре знайомими користувачам принципами управління на кшталт сенсорних екранів.