У США поліція хоче допитати штучний інтелект у справі про вбивство

Динамік Amazon Echo може стати свідком у справі про вбивство, яку розслідують правоохоронці міста Бентонвіль. Усередині гаджета «живе» штучний інтелект Алекса, який міг чути все, що відбувалося в приміщенні.

amazon-echo-hero

Убивство сталося в листопаді 2015 року. Жертву злочину, 47-річного Віктора Коллінса, знайшли мертвим в джакузі на задньому дворі будинку, який належить 31-річному Джеймсу Бейтсу. Останній є великим любителем комп’ютерної техніки. Бейтса затримали за підозрою у скоєнні злочину, і поліція намагається зібрати докази проти нього.

Слідчим вдалося зібрати великий масив цифрових даних, які прояснили картину. Вони з’ясували, кому і які текстові повідомлення відправляв обвинувачений, кому він телефонував і в який час. Виявилося також, що так багато води, як того дня, не використовувалося в джакузі з жовтня 2013 року. Але все це непрямі докази, і тому їх недостатньо.

Для звинувачення Бейтса поліція тепер хоче залучити колонку Amazon Echo зі штучним інтелектом Алекса. Вона оснащена якісним мікрофоном і функцією розпізнавання мови. Поліція пред’явила компанії Amazon ордер на вилучення інформації, яку зібрала розумна колонка в квартирі. Ордер стосується аудіозаписів та іншої інформації, яку відправила Алекса на сервер компанії.

Однак Amazon не дозволила поліції «допитувати» Алексу. Компанія опублікувала офіційну заяву: «Amazon не розголошує призначену для користувача інформацію без коректної юридичної вимоги, спрямованої нам. Зрозуміло, Amazon заперечує проти занадто широких або не відповідних запитів».

Ця юридична відповідь означає, що Amazon не дозволить допитувати Алексу, але передасть їй деякі питання. Компанія саме так і зробила і передала поліції деяку приватну інформацію про Бейтса, зокрема, дані його облікового запису і список покупок.