Субота, 20 Квітня, 2024

У відеодзвінках будуть показувати несправжніх людей для економії трафіку

Нова технологія Nvidia Maxine перетворює відеодзвінок між двома людьми на комунікацію штучних інтелектів. Це дозволяє значно зменшити обсяги використаного трафіку. Однак при цьому користувачі бачитимуть не реального співрозмовника, а вигаданого.

Відеодзвінки сьогодні – це відео, яке записане камерою гаджета. Такий контент, особливо високої роздільної здатності та якості, потребує значної пропускної спроможності. Наприклад, Zoom використовує 0,54-1,62 ГБ трафіку за годину при дзвінку один на один та 0,81-2,4 ГБ на годину при груповому дзвінку. Відеодзвінок у Skype споживає 60-800 МБ за годину

Технологія Nvidia Maxine пропонує відмовитися від передачі відеопотоку і натомість пересилати лише опис обличчя юзера перед камерою. Для створення такого опису використовуватиметься штучний інтелект. Інший штучний інтелект на комп’ютері отримувача буде «додумувати» зображення за таким описом.

У Nvidia кажуть, що технологія Maxine зменшує кількість споживаного трафіку до 10 разів, якщо порівнювати з наявними технологіями стиснення у відеодзвінках.

Розробники також кажуть, що штучні інтелекти Maxine можуть змінювати обличчя учасників відеорозмов. Наприклад, вони можуть переміщувати обличчя так, щоб співрозмовникам здавалося, ніби людина дивиться точно в камеру.

Технологія також дозволяє замінити реальне обличчя на анімований аватар.

Навіть якщо користувачі не будуть замінювати своє обличчя на анімацію, все одно учасники бесіди бачитимуть не реальні обличчя, а вигадані.

Штучний інтелект може відбудувати якісне фото навіть за кількома пікселями, проте воно лише видаватиметься схожим на реальне. Адже алгоритм по суті «додумує» і домальовує дрібні риси і деталі обличчя, мімічні зморшки, вії тощо.

У здатності нейромереж вигадувати реалістичні обличчя можна легко переконатися, зайшовши на сайт ThisPersonDoesNotExist.com. Кожен раз на ньому відображається дуже якісне фото людського обличчя. Однак цих людей в реальності не існує – фото згенеровані нейромережею.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися