У WhatsApp знайшли посилання, яке миттєво ламає Android

У версії WhatsApp для Android з'явилося посилання (wa.me/settings), і якщо на нього натиснути, телефон аварійно вимкнеться, як тільки користувач відкриє груповий або індивідуальний чат, який його містить.

Особливості обробки даних додатками та операційними системами нерідко призводять до того, що звичайний символ чи посилання виводять з ладу пристрій. Наприклад, будь-чий iPhone можна було аварійно перезавантажити, надіславши один символ. А нещодавно у WhatsApp помітили посилання, яке спричиняє аварійне вимкнення телефонів Android.

У версії WhatsApp для Android з’явилося посилання (wa.me/settings), і якщо на нього натиснути, телефон аварійно вимкнеться, як тільки користувач відкриє груповий або індивідуальний чат, який його містить.

Після аварійного перезапуску додаток зазвичай запускається нормально, якщо користувач не відкриє чат з цим посиланням знову.

Це посилання перенаправляє вас на сторінку налаштувань додатку, що робить його навіть більш зловмисним для тих, хто звик до ярлика. Користувач Twitter під ніком BruteBee вперше виявив цю помилку, і видання Android Authority підтвердило, що проблема спостерігається у версії 2.23.10.77 додатку, хоча наразі невідомо, чи присутня вона в інших версіях.

Це схоже на попередні помилки, коли невинне здавалося посилання або зображення містило зловмисну функцію, яка завдає шкоди вашому телефону й призводить до його аварійного вимкнення. У 2018 році було щонайменше дві такі помилки: перша – відома “чорна крапка” в центрі повідомлення WhatsApp, яка ламала телефони, а друга – випадковий символ телугу в повідомленнях, що ламав iOS-телефони. У 2020 році був ще один набір “текстових бомб” або “кодів збою”, що призводив до циклічного аварійного перезавантаження.

Причиною цієї проблеми, ймовірно, є спосіб, яким WhatsApp розгортає URL скороченого посилання. І хоча поки немає офіційного виправлення помилки, є можливість обійти проблемне посилання, поки WhatsApp не випустить офіційний патч.

Також WhatsApp Web не піддається впливу цього багу з посиланням, тому якщо ви стали жертвою цієї проблеми, увійдіть до свого облікового запису через веб-браузер і видаліть повідомлення з цим посиланням.

Технічно це означає, що ви також можете безпечно надіслати посилання через WhatsApp Web.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я