Вівторок, 16 Квітня, 2024

У Windows 11 встановили Google Play Store

Microsoft відкрила учасникам тестової програми Windows можливість встановлювати додатки Android на своїх комп’ютерах та ноутбуках з Windows 11. Кількість наявних програм обмежена, оскільки офіційно програми встановлюються з Amazon Appstore. Але ентузіасти змогли встановити на Windows 11 магазин Google Play Store, що надає доступ до найбільшої бібліотеки програм для Android.

Команда розробників ADeltaX повідомила в Twitter, що вони знайшли спосіб встановити сервіси Google Play і магазин Google Play в підсистемі Windows для Android. Це дозволяє зробити практично будь-який додаток доступним в Windows 11.

Хоча проєкт детально описаний на GitHub, він не для новачків. Тому, звичайним користувачам варто почекати, поки з’явиться більш юзер-френдлі модифікація цього проєкту.

На даний момент у Windows 11 офіційно доступно тільки близько 50 додатків для Android. Після розгортання магазину Google Play в Windows 11, кількість додатків, які можна використовувати на звичайних комп’ютерах, швидше за все, різко зросте.

У Microsoft заявляють, що співпрацюють з розробниками та Amazon, щоб збільшити кількість додатків, доступних для користувачів, які хочуть випробувати цю нову функцію.

«Ми співпрацюємо з Amazon і популярними розробниками додатків, щоб курирувати 50 додатків для Windows Insiders для тестування і перевірки на широкому наборі обладнання. Ми випустимо нові додатки через оновлення програми Windows Insider в найближчі місяці», – пояснює компанія.

На даний момент немає офіційних термінів щодо того, коли Microsoft впровадить підтримку додатків Android для всіх користувачів Windows 11.

Google Play Store є проприєтарним магазином, який Google пильно контролює. Виробники смартфонів Android та інших девайсів не можуть вільно встановити Play Store на своїх пристроях. Вони повинні проходити досить дороге ліцензування та отримувати дозвіл від Google. Play Store є одним з ключових елементів Google Services, який надає Google потужний важіль впливу на екосистему Android.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися