Ваш новий iPhone забирає вашу пенсію: справжня ціна купівлі нового смартфона щороку

Якщо ви вважаєте, що телефон вартий того, щоб забратися в борги, то, о мій Боже, тепер ви просто налаштували себе на те, щоб завжди бути в боргах

Директор Apple Тім Кук, кілька років назад сказав, що купиити iPhone дешевше, ніж щодня випивати чашку дорогої кави. Але фінансові консультанти бачать це по-іншому. Сьогоднішня інвестиція в 1000 доларів США на пенсійний рахунок збільшиться приблизно до 17 000 доларів за 30 років. Це приблизно 2500 чашок кави.

Ціна сучасних смартфонів іменитих брендів складає від 700 до 1000 доларів і є великою покупкою. За даними Pew Research Center, менше половини дорослих американців мають достатньо заощаджень, щоб покрити тримісячні витрати на надзвичайну допомогу. І все ж кожен п’ятий, опитаний фінансовим веб-сайтом WalletHub, вважає, що новий телефон вартий того, щоб забратися в борги.

Технологічні компанії справедливо стверджують, що наші смартфони є нашим найпотужнішим інструментом для роботи та ігор, і тому варті кожного пенні. Але вони також грають в ігри з числами, щоб зменшити вартість нового телефону. Samsung, наприклад, заявив, що ціна її нового телефону Galaxy становить 200 доларів, але це лише в тому випадку, якщо здати в трейд-ін свій телефон не старше року та взяти на кредит на новий. Справжня ціна смартфона – 800 доларів.

Мочитися на мільйон доларів

Варто подивитися на оновлення телефонів в іншому світлі, щоб зважити їх реальний фінансовий вплив. Це може допомогти нам приймати виважені рішення, щоб перехід не відбувався автоматично.

Іронія аналогії з кавою, яку виказав Кук, за словами фінансового радника Сьюз Орман, в тому, що звичку людей до кави можна назвати “мочитися на мільйон доларів”. Здавалося б, невелика сума грошей, яку люди бездумно витрачають на каву, а тепер і на оновлення телефону, може стати шляхом до бідності, сказала вона.

“Вам потрібна новинка щороку? – сказала Орман в своєму подкасті «Жінки та гроші». – Абсолютно ні. Це просто безглузда трата грошей».

Купувати новий смартфон щороку або почекати три роки – порівняння

Flipsy, компанія, яка купує та продає вживані телефони, опублікувала цього року аналіз, в якому стверджується, що щороку купувати новий iPhone розумно. Ось як її експерти це пояснюють:

Минулого року iPhone 12 коштував 799 доларів. Зараз він коштує 460 доларів, якщо здати його в трейд-ін на покриття вартості нового телефону. Новітні iPhone 13 коштують 799 доларів. Отже, в такому разі новий телефон коштуватиме 339 доларів. Таким чином, якщо купувати iPhone щороку протягом чотирьох років, включаючи початкові 799 доларів, чиста сума становила б 1816 доларів.

Якщо чекати на iPhone 15 три роки, вартість iPhone 12 знизиться приблизно до 200 доларів. Здавши його в трейд-ін можна отримати iPhone 13 за 599 доларів. Додайте початкові 799 доларів, і чиста вартість за чотири роки складе 1398 доларів.

Отже, щорічне оновлення протягом трьох років коштує на 418 доларів більше, або приблизно на 12 доларів на місяць, порівняно з оновленням кожні три роки.

Справжня вартість нового телефону

Здавалося б, 12 доларів різниці щомісяця не надто велика сума, щоб про неї замислюватися. Але фінансовий калькулятор розповідає іншу історію.

Поклавши 12 доларів на місяць на пенсійний рахунок, наприклад, Roth I.R.A. що має середню річну норму прибутку 10 відсотків, ця сума перетвориться на 25 161 доларів США за 30 років, підрахувала Орман.

Орман порівнює дилему трейд-іну смартфонів з покупкою автомобілів. Виробники автомобілів могли б стверджувати, що зменшення вартості старого автомобіля повинно змусити регулярно купувати новий, але це маркетингова пастка.

«Я люблю свою машину, і мені байдуже, що її вартість падає, – каже вона. – Подумайте про 11 років, коли я заощаджувала гроші, не платячи за автомобіль, не торгуючи ним і не витрачаючи більше грошей, щоб придбати інший автомобіль”.

Так що чашками кави? У середньому чашка кави коштує 3 долари, тож за 1000 доларів можна купити приблизно 333 чашки. Але, природно, приготувати каву самостійно набагато дешевше.

Службою фінансового планування Bone Fide Wealth пропонує калькулятор для розрахунку реальної вартості. Пакет зерен від Peet’s Coffee у мережі Costco продається за 16 доларів і може зварити близько 41 чашки кави за 39 центів кожна. Отже, iPhone за 1000 доларів коштує приблизно 2500 чашок кави.

Президент Bone Fide Wealth Дуг Бонепарт відмічає, що для людей, які мають багато грошей і знають про наслідки своїх витрат, витрачання грошей на нові телефони може бути несуттєвим для їхніх загальних цілей. Адже у них більші цілі для заощаджень, наприклад, житло. І якщо купівля нових телефонів роблять їх щасливими, варто цим скористатися.

Бонепарт сказав, що щороку відкладає гроші, щоб купити новий iPhone як своєрідне хобі. Але він визнав, що навіть його хобі почало мати все меншу віддачу тому, що нові телефони з кожним роком технологічно не покращувалися. «13 — це перший, де я сказав: «Цей буквально має лише кращу камеру», — сказав він про останній iPhone.

Але більшість людей не мають стільки грошей у банку, а багато хто має борги, каже Орман. Тому для них фінансові наслідки від купівлі нового телефону можуть стати сніговим комомо. За її словами, телефон у розмірі 1000 доларів, придбаний з кредитної картки, може перетворитися на 3000 доларів з процентами. Більша заборгованість також може вплинути на кредитний рейтинг, ускладнюючи покупку чи оренду житла.

«Якщо ви вважаєте, що телефон вартий того, щоб забратися в борги, то, о мій Боже, тепер ви просто налаштували себе на те, щоб завжди бути в боргах, – каже вона. – Правда в тому, що немає нічого, крім витрат на медицину, за які варто затягнутися в борги».

За матеріалами: NY Times

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я