Середа, 29 Травня, 2024

Земля стане схожою на Сатурн – кільця утворять із космічного сміття

На думку дослідників, у Землі можуть з’явитися свої власні кільця, як у Сатурна. Останній є єдиною планетою в Сонячній системі зі своїми власними кільцями, що виділяє його серед інших. Однак кільце, яке може утворитися навколо Землі, складатиметься з космічного сміття, яке з роками зростає через забуті супутники і протисупутникові місії.

Європейське космічне агентство стверджує, що на навколоземній орбіті знаходиться понад 170 мільйонів об’єктів космічного сміття. Хоча більшість з них невеликі – налічується близько 29 000 елементів з розміром більше 10 см.

Об’єкти всіх розмірів можуть порушувати орбітальні місії і космічні польоти, а також загрожувати міжнародній космічній станціії (МКС). Нещодавно екіпаж МКС ховався в своєму евакуаційному космічному кораблі, так як поруч з’явилися потенційно небезпечні уламки. Зрештою, космічна станція відійшла від об’єкта.

У подібному інциденті минулого тижня МКС довелося перемістити на 1240 м, щоб ухилитися від космічного сміття зруйнованого китайського супутника. За даними Роскомоса, мінімальна відстань між уламками і космічною станцією становила всього 600 метрів, що становило загрозу для МКС.

Обсяг сміття швидко зростав з 1957 року і в даний час становить 7500 метричних тонн. За прогнозами, в майбутньому він буде рости в геометричній прогресії.

Газета “Солт-Лейк Триб’юн” повідомляє, що більша частина цього сміття також падає на Землю і значна його частина зазвичай руйнується в атмосфері. У доповіді також повідомляється, що, за словами Джейка Ебботта, професора і дослідника Університету Юти, Земля знаходиться на шляху до того, щоб мати свої власні кільця, але вони будуть просто зроблені зі сміття. Професор і його команда інженерів працюють над очищенням сміття за допомогою магнітів.

За словами дослідників, тепер вони знають, як швидко обертати магніти і створювати магнітні поля, які можуть маніпулювати космічними об’єктами, навіть якщо вони не зроблені з магнітного матеріалу. Після розробки ця технологія може бути використана для того, щоб роботи переміщували уламки на згасаючу орбіту, яка, в свою чергу, буде виглядати як кільце.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися