Батареї не витримують: нові смартфони працюють менше часу

Фахівці Washington Post перевірили автономність 13 смартфонів. Вони встановили на мобільниках однаковий рівень яскравості та змусили знову і знову відривати один сайт.

Попри завіряння виробників, що ваш новий телефон 2018 року працюватиме довго, реальність може виявитися інакшою. Експерти помітили негативну тенденцію в сучасних мобільниках: час їхньої автономності почав зменшуватися. Нове покоління смартфонів працює менше годин, ніж попереднє. Одне з пояснень цьому явищу – літій-іонні батареї не витримують енергетичних вимог до них.

Фахівці Washington Post перевірили автономність 13 смартфонів. Вони встановили на мобільниках однаковий рівень яскравості та змусили знову і знову відривати один сайт. За кількома винятками, переважна більшість телефонів 2018 року випуску показала меншу автономність, ніж моделі 2017 року. Наприклад, новий iPhone XS «вмер» на 21 хвилину раніше минулорічного iPhone X. Новий Google Pixel 3 протримався майже на 1,5 години менше за попередника Pixel 2.

Експерти пояснюють таке зниження автономності тим, що літій-іонні батареї досягли свого піку розвитку. Не допомагають навіть різноманітні хитрощі, як-то використання штучного інтелекту для аналізу використовуваних додатків, режимів енергозбереження, енергоефективних чіпів тощо. Тести показують, що особливо спраглими до електрики є телефони з екранами з високою роздільною здатністю, а також ті, що використовують технологію OLED.

«Батареї покращуються дуже повільно, приблизно 5% на рік, – говорить директор стартапу Qnovo Надім Малуф. Його фірма займається оптимізацією акумуляторів. – Енергоспоживання телефонів зростає швидше, ніж 5%».

Ситуація з автономністю смартфонів стане ще гіршою вже з наступного року, коли почнуть масове розгортання мереж 5G. Цей стандарт зв’язку виявляється настільки енергетично потужним, що виробники смартфонів змушені шукати нові рішення для охолодження гаджетів.

Телефони, які показують збільшення автономності, наприклад, Samsung Note9, має фізично більший акумулятор. Його батарея має ємність 4000 мА·год, що суттєво більше, ніж 3300 мА·год у минулорічному Note8. Але і цей параметр не можна нарощувати безкінечно, і, за словами експертів, варто очікувати його ліміт уже в найближчих поколіннях телефонів.

«Користувачам потрібно готуватися до компромісу», – говорить Малуф.

Одним із таких компромісів є необхідність звикати до частішого заряджання. Для цього вендори розвивають технології швидкого заряджання, які роблять підключення до розетки протягом 10-20 хвилин ефективним способом пом’якшити відсутність прориву в технологіях акумуляторів.