Неділя, 21 Квітня, 2024

Учені розкрили таємницю пральних машин

Учені на замовлення Samsung – одного з найбільших виробників пральних машин – розкрили таємницю зникнення другої шкарпетки. Психолог і статистик встановили, що нічого надприродного в цьому процесі немає, а також вивели формулу ймовірності пропажі.

Фізик і популяризатор науки Стівенг Хокінг жартома стверджував, що в зникненні другої шкарпетки при пранні винні надприродні сили. Автори нового дослідження опитали 2 тис. осіб і з’ясували, що вірогідність зникнення залежить не від моделі пральної машини, кількості обертів при віджиманні або програми прання, а від складу білизни.

Вони отримали формулу, за якою можна розрахувати «індекс втрати шкарпеток». У вираженні (L (p x f) + C (t x s)) – (P x A) змінна L позначає обсяг прання, який дорівнює добутку кількості членів сім’ї p на кількість прань на тиждень f. Параметр С відображає складність прання і дорівнює добутку кількості типів білизни t (синтетика, білизна, шерсть), які обробляються на тиждень, на кількість шкарпеток, які за цей час перуть. Р позначає любов до прання в балах (від 1 до 5, 1 – нижчий ступінь), а А – увага до прання.

Формула показала, що зі збільшенням обсягу прання шанси втратити другу шкарпетку зростають. Крім того, часто шкарпетки з однієї пари потрапляють в різні цикли завантаження пральної або сушильної машини, падають за батарею, об’єднуються не зі своєю парою.

Хоча на перший погляд дослідження не має сенсу, воно насправді має раціональне підґрунтя. За місяць в середньому ми губимо 1,3 шкарпетки. Це 15 шкарпеток за рік, або 1264 шкарпетки за все життя. У перерахунку на гроші ми через це втрачаємо близько 3645 доларів за життя. Лише в Британії збитки від подібного становлять більше 2 млрд фунтів стерлінгів на рік.

TechToday
TechTodayhttps://techtoday.in.ua
TechToday – це офіційний акаунт, яким користується редакція ресурсу

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися